Jaunzeme VID vadītājas amatā vēlas turpināt Cīrules iesāktās reformas

0 Komentāru
Jaunzeme VID vadītājas amatā vēlas turpināt Cīrules iesāktās reformas
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam virzītā Ieva Jaunzeme vēlas turpināt iepriekšējās nodokļu administrācijas vadītājas Ilzes Cīrules iesāktās reformas, otrdien preses konferencē žurnālistiem pauda Jaunzeme.

Jaunzeme iepriekš netika pieteikusies VID vadītāja amata konkursā, tomēr šajā konkursā pieteikties viņu pamudinājusi personāla atlases kompānija “Amrop” un vēlme turpināt Cīrules un viņas komandas iesāktās VID pārmaiņas.

Pēc Jaunzemes teiktā, arī turpmāk VID ir jābūt saprotamai un uzņēmējiem draudzīgai iestādei, tai arī turpmāk jāpārstāv Cīrules formulētās vērtības – profesionalitāte, sadarbība, lojalitāte un atbildība.

Jaunzeme norādīja, ka ir iepazinusies ar Cīrules izstrādāto VID darbības stratēģiju un pārliecinājusies, ka būtu rakstījusi līdzīgu dokumentu. Tomēr viņa saredz arī citas VID attīstības iespējas. Jaunzeme ir gatava aktīvāk cīnīties ar ēnu ekonomiku, VID radot īpašu amatu cilvēkam, kas nodarbotos ar ēnu ekonomikas apkarošanas jautājumiem.

Tāpat Jaunzeme iestājas par digitalizāciju, piemēram, dodot iespēju uzņēmumiem pildīt atskaites tiešsaistē. Tāpat VID vadītāja amatam izvirzītā pretendente uzskata, ka uzņēmumiem to pirmajā darbības gadā ir nepieciešams īpašs atbalsts.

Vaicāta par pieredzi nodokļu administrēšanas jomā, Jaunzeme atgādināja, ka savulaik, kad Latvijā bija divas nodokļu administrācijas, kuras pārraudzīja Finanšu ministrija un Labklājības ministrija (LM), Jaunzeme vadījusi LM par sociālajām iemaksām atbildīgo ieņēmumu nodaļu. Jaunzeme esot veidojusi normatīvos aktus un izstrādājusi Ministru kabineta noteikumus, kuri ir spēkā joprojām. “Par sociālajiem nodokļiem zinu gana daudz,” piebilda VID vadītāja amata pretendente.

Tāpat Jaunzeme norādīja, ka VID ir arī represīva iestāde ar izmeklēšanas funkciju. Eksperte sacīja, ka arī šajā jomā viņai ir zināšanas, jo, vadot Konkurences padomi, viņa strādāja tieši ar ekonomisko noziegumu atklāšanu.

Patlaban Jaunzemes iecelšana VID vadītāja amatā ir atkarīga no nākamās valdības, ar kuru nominētā amatpersona ir gatava tikties, ja vien tiks uzrunāta.

“Tā būs jaunās valdības iniciatīva aicināt mani uz tikšanos. Es esmu gatava tikties un izstāstīt savas prioritātes. VID kopš šā gada marta strādā bez vadītāja, tāpēc jo ātrāk iecels jauno iestādes vadītāju, jo sabiedrība ātrāk iegūs,” uzsvēra Jaunzeme.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 2018. gada 10. martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016. gada novembra.

Šogad 13. martā valdība par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko.

Vēlāk uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par “melu kampaņu”.

0 Komentāru