Jaunzēlandes terorakta sarīkotāja iespējamo viesošanos Latvijā pārbauda VDD

3 komentāri
Jaunzēlandes terorakta sarīkotāja iespējamo viesošanos Latvijā pārbauda VDD
AP/SCANPIX

Valsts drošības dienests (VDD) pārbauda informāciju par Jaunzēlandē teroraktu sarīkojušā Austrālijas pilsoņa Brentona Taranta iespējamo viesošanos Latvijā, apstiprina VDD.

“VDD ir saņēmis informāciju par minētās personas iespējamu vizīti Latvijā. Pašlaik dienests veic šīs informācijas pārbaudi, tāpēc no plašākiem komentāriem pagaidām atturēsimies,” tā aģentūrai LETA norādīja VDD.

Austrālijas pilsonis, labējais ekstrēmists Tarants 15. martā sarīkoja apšaudes divās mošejās Kraistčērčā, nogalinot 50 cilvēkus. Savu uzbrukumu viņš filmēja un pārraidīja sociālajā tīklā “Facebook”, izmantojot dzīvās straumēšanas pakalpojumu.

Tarants pirms uzbrukuma publiskoja 74 lappušu garu manifestu.

Igaunijas portāls “postimees.ee” nesen vēstīja, ka Tarants pērn decembrī apmeklējis Igauniju un Latviju. Uzbrucējs arī pieminējis Igauniju savā manifestā.

Austrijas Iekšlietu ministrija un Igaunijas policija apliecinājušas, ka Tarants lidojis no Austrijas uz Igauniju 4. decembrī. Igaunijā vīrietis iznomājis automašīnu, ar kuru dienu vēlāk devies uz Latviju. Pēc divām dienām viņš atgriezies Igaunijā un tad atkal ar autobusu devies Latvijas virzienā.

“Postimees” rīcībā esošā informācija liecina, ka Tarants pavadījis Baltijā aptuveni nedēļu.

Medijos iepriekš arī izskanējis, ka Tarants divas dienas pirms uzbrukuma savā sociālajā tīklā “Facebook” kontā dalījies ar video par dziesmu svētku svinēšanu Latvijā.

3 komentāri