Jaunums cīņā pret “kokteiļu sazāļotājiem” – izgudrots īpašs testeris

Pievienot komentāru

Likumsargi brīdina, – Latvijas naktsklubos uzdarbojas varmākas, kas sievietēm pie dzēriena pievieno narkotikas, lai pēc tam viņas seksuāli izmantotu. Policijas rīcībā ir ziņas par divām sievietēm, kas šādā veidā cietušas. Policija aicina naktsklubu apmeklētājus, īpaši – apmeklētājas, vienmēr turēt dzērienu glāzes redzeslokā un nekautrēties ziņot, ja ir aizdomas par pāridarījumu.

Abi incidenti notikuši Rīgas naktsklubos, un sievietes samaņu atguvušas viesnīcā, neatceroties, kas notika. Kuros klubos narkotikas piejauktas – likumsargi neatklāj, uzsverot, ka nav pamata uzskatīt, ka pie vainas būtu apkalpojošais personāls. Vainīgie aizturēti nav, taču princips ir identisks: varmākas izraugās upurus, šajā gadījumā – sievietes, kurām slepeni pie dzēriena piejauc narkotikas. Tās iedarbībā cilvēks ir viegli manipulējams.

“Iedarbība ir tāda – izveidojas pilni atmiņas zudumi, notiek seksuāla sieviešu, jaunu meiteņu izmantošana. Vienā no kaimiņvalstīm sieviete, kad atjēdzās, notika filmēšana. Ieteikums sievietēm, kas apmeklē naktsklubus, ja pasūta dzērienu, neizlaist no redzesloka, neuzticēties piedāvājumiem pieskatīt glāzi, jo var kļūt par upuri,” uzsver Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Kāds preparāts konkrēti izmantots, policija neatklāj, bet zināms, ka līdzīgi gadījumi bijuši kaimiņvalstīs. Pavisam iespējams, Latvijā cietušo skaits ir lielāks, nekā likumsargiem zināms.

Šonedēļ ārzemju mediji ziņo par kādu izgudrojumu, ar kuru jebkurš ballētājs ātri var noteikt, vai viņa dzērienam ir piejauktas narkotikas. ASV zinātnieki izstrādājuši monētas izmēra testeri, uz kura, uzpilinot dzēriena paraugu, uzreiz var noteikt, vai tajā ir piejauktas zāles.