Jaunsleinis: Latvijas veiksmes stāsts novedis iedzīvotājus nabadzībā

Komentāri

Latvijas iedzīvotāji apmaiņā pret plaši izslavēto ”Latvijas veiksmes stāstu” ir ieslīgusi nabadzībā, pauda Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Ieviešot taupības pasākumus krīzes laikā, amatpersonas varēja paredzēt šādu nabadzības scenāriju, norādīja A. Jaunsleins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis:

Tas, ko sauc par veiksmes stāstu, mums izmaksāja ar cilvēku aizbraukšanu un iedzīvotāju dzīves līmeņa pamatīgu kritumu.

Latvijā jaunais aprēķinātais minimālā ienākuma līmenis ir 129 eiro vienam ģimenes loceklim, tā trešdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis. Tiek plānots šo minimāla ienākuma līmeni ieviest no 2017. gada 1. janvāra.

Pagaidām nav skaidrs, vai iecere, kas izteikta priekšvēlēšanu gaisotnē, vispār ir īstenojama, jo tā prasa ievērojamu finansējumu – no 190 līdz 260 miljoniem eiro gadā.

Līdz ar jauna minimālā ienākumu līmeņa noteikšanu Labklājības ministrija (LM) piedāvā veikt izmaiņas arī minimālās pensijas un ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma apmēros.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl