Jauns pavērsiens: Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanā apsūdzētajiem policistiem mīkstināti sodi

7 komentāri
Jauns pavērsiens: Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanā apsūdzētajiem policistiem mīkstināti sodi

Gandrīz visiem Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanā apsūdzētajiem vīriešiem tiesa šodien mīkstināja iepriekšējās instances piespriestos sodus. Uz apsūdzēto sola Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā sēdās seši noziedznieki, četri no tiem – paši bijušie policisti. Lai arī viņi pauduši nožēlu par notikušo, vainu sava amatbrāļa slepkavībā neviens joprojām neatzīst.

Laupīšana beidzas ar policista slepkavību

Jēkabpils spēļu zāles krimināllieta vēsturē ierakstīta ar trekniem burtiem. Pirms vairāk nekā pieciem gadiem pastrādātais noziegums parādīja, ka likumsargi, kuri savulaik zvērējuši aizsargāt sabiedrības drošību, vienā brīdī paši var kļūt par aukstasinīgiem noziedzniekiem. Bruņotā laupīšana Jēkabpilī notika 2011.gada janvārī. Noziedznieki no spēļu zāles nolaupīja 104 000 latu, ievainoja tās darbinieku un bēga. Policistiem izdevās bandītus iedzīt strupceļā.

Foto

Izcēlās apšaude, kuras laikā tika nogalināts Viesītes iecirkņa vecākais inspektors Andris Znotiņš. Lodes ievainoja vēl divus likumsargus. Ātri vien atklājās, ka četri no pieciem uzbrucējiem paši bijuši policisti. Starp viņiem Tukuma policisti brāļi Deniss un Pāvels Hristoforidi, specvienības Alfa darbinieki Arvo Žagars un Leonīds Koņuhovs, kā arī privātpersona Staņislavs Babelis. Pirmās instances tiesa visiem piespireda bargus sodus – Žagaram mūža ieslodzījumu, brāļiem Hristoforidi 20 un 18 gadus, bet pārējiem 13 gadus aiz restēm. Šodien, Aizkrauklē, lietu skatīja apelācijas kārtībā.

Uz noziegumu pamudināja zemās algas un pazemojuma sajūta

Apsūdzētos uz tiesas namu konvojēja virkne policistu. Saslēgtus roku dzelžos, vīriešus ieveda tiesas zālē. Šodien viņi teica pēdējos vārdus savai aizstāvībai. To nebija ļauts filmēt, taču apsūdzētie bija pacentušies ar emocionālām runām. Tā, piemēram, uz mūžu notiesātais Žagars, atsauca atmiņā policijai ziedotos darba gadus, pretī saņemot niecīgu atalgojumu, kas licis rauties četros darbos, lai uzturētu ģimeni. Banka atteikusi aizdevumu mājoklim, kas licis viņam justies kā mēslam. Tieši zemais atalgojums pamudinājis uz noziegumu. Notikušo viņš nožēlojot, sakot, ka vainas apziņa viņu nepametīs visu atlikušo mūžu. Arī brāļi Hristoforidi savu vainu sapratuši. Abi lūdza tiesu spriest maigāku sodu, norādot uz plāniem par ģimenes veidošanu. Viņi lūdza iespēju pierādīt, ka kļuvuši par citiem cilvēkiem.

Nedaudz maigāki sodi

Uzklausot apsūdzētos, tiesa izsludināja divus stundu pārtraukumu, pēc kura sekoja spriedums. Arvo Žagaram atkārtoti piesprieda mūža ieslodzījumu. Savukārt brāļiem Denisam un Pāvelam Hristoforidi sodu samazināja par vienu un diviem gadiem. Viņu advokāts Regnārs Jansons ar to ir apmierināts. Viņš teic – apcietinājumā pavadītie pieci gadi un 7 mēneši abus esot arī mainījuši.

Regnārs Jansons, brāļu Hristoforidi advokāts:

Tas ir pietiekoši ilgs laiks jebkura cilvēka dzīvē, kur nu vēl atrodoties tādos apstākļos. Ar viņiem runājoties un tiekoties visus šos gadus, esmu nācis pie pārliecības, ka šobrīd viņi ir mainījušies uz pozitīvo pusi, viņi absolūti nav cilvēki, kuri nedomā, viņi ir mācījušies. Tiesā arī kā pierādījumu iesniedzām, ka ir pabeiguši visus iespējamos apmācību kursus, kādi vien ir pieejami ieslodzījuma vietā. Līdz ar to arī viņu raksturojumi un domas par nākotni ir visnotaļ pozitīvas.

Pārējiem trim noziedzniekiem sods no 13 gadiem aiz restēm tika samazināts par trim, pusotru un pusgadu. Arī šīs tiesas spriedumu varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā. Prokuratūra par to lems pēc iepazīšanās ar pilnu spriedumu.

Video

7 komentāri