Jaunpiebalgas novadā notiek jau sestais Latvijas dziesminieku saiets

Pievienot komentāru
Jaunpiebalgas novadā notiek jau sestais Latvijas dziesminieku saiets
FOTO: LETA

Dziesmu un latviešu tradīciju cienītāji no karstuma var veldzēties Jaunpiebalgas pusē – tur brīvdabā notiek Latvijas dziesminieku saiets. Tie ir svētki un kopā būšanas prieks dziesminiekiem, dzejniekiem un klausītājiem.

Saimniecība Lielkrūzes šajā nedēļas nogalē uzņem lielu viesu skaitu – trijās dienās te izskanēs vairāku desmitu dziesminieku dziesmas. Daži vairāk, citi mazāk zināmi mākslinieki šeit ieradušies, lai kopā ar klausītājiem izdzīvotu dziedāšanas prieku.

Saiets ar nodomu rīkots īsteni latviskā vidē. Ainavas burvība un dabas tuvums pasākuma dalībniekus arī iedvesmo jaunradei – izdota grāmata, kurā apkopta saietā radītā vai tā iedvesmotā dzeja. Rīkotāji arī strādā pie dziesminieku dziesmu arhivēšanas, šo daiļradi dēvējot par mūsdienu tautasdziesmām, kurām arī jātop iemūžinātām.

Pirmo reizi saiets notika pirms sešiem gadiem. Pa šo laiku audzis ne tikai klausītāju, bet arī dziesminieku loks – ik gadu tiek atklāti vairāki jaunie dziedoņi.

Atelpu no dziedāšanas var gūt, apgūstot pirts zintis vai piedaloties amatnieku darbnīcās. Gan šodien, gan rīt dienas noslēgumā notiks lielkoncerti un sadziešanās pie ugunskuriem.