Jaunos laimes meklētājus Anglijā paverdzinās tā, kā tikai filmās redzēts, raksta latvietis

12 komentāri
Jaunos laimes meklētājus Anglijā paverdzinās tā, kā tikai filmās redzēts, raksta latvietis
FOTO: LETA

Kāds Lielbritānijā dzīvojošs latvietis izveidojis blogu, kurā aicina tautiešus izvērtēt vēlmi braukt peļņā uz ārzemēm. Lielas algas, laba dzīve un izaugsme. Tas jums noteikti asociējas ar Angliju, pareizi? Tā tas nav, to saka cilvēks, kas šeit nodzīvojis jau vairākus gadus,” vēsta ieraksts tīmeklī.

”Ja Tu šobrīd plāno bēgt prom no Latvijas, lai dotos uz labākiem medību laukiem un apsver iespēju par Angliju – izlasi vispirms pārdomas no cilvēka, kas šeit jau ir labu laiciņu. Šobrīd situācija Anglijā ir tāda, ka latviešu bāleliņi šeit jau ir vairāk nekā vajag, un valsts to jūt un izmanto. Jaunos laimes meklētājus kungi paverdzinās tā, kā tikai filmās redzēts. Garas darba stundas un smieklīga samaksa. Skan motivējoši? Nerunāsim jau par to, cik grūti būs vispār tikt pie kāda darba, ja Tev nav kontakti. Kā ir ar angļu valodas zināšanām Tev? Nav? Jūtu Tev līdz, dzīve Tev šeit būs sākumā kā elle. Vai Tev ir gana liels nodrošinājums vismaz pusgadam? Jo var gadīties tā, ka darbu neatradīsi, bet no kaut kā būs jādzīvo un jāēd. Negribu izklausīties pēc pesimista, bet gribu būt reālists, kas tieši un atklāti pasaka arī to, kam būs jāiziet cauri sākumā,” raksta Anglijā strādājošais latvietis.

Viņš gan norāda, ka ir gadījumi, kad cilvēkiem paveicas, un viss sakārtojas pāris mēnešos, bet ir tādi, kas mokās pat gadu un beigu beigās spiesti atgriezties Latvijā ”vēl plikāki un nabagāki”, nekā aizbraukuši, laimi meklējot.

”Mans ieteikums – pirms plāno braukt uz Angliju, atrodi cilvēku, kas šeit jau ir vairākus gadus un palīdzēs iejusties. Savādāk var sanākt ļoti, ļoti bēdīgi viss,” raksta bloga autors.

12 komentāri