1 komentārs

Valstī ir zema dzimstība, valdība kaļ plānus, kā uzlabot demogrāfisko situāciju, bet tajā pašā laikā tiek darīts pāri jaunajai māmiņai no Rīgas, liedzot viņai saņemt vecāku pabalstu viņai pienākošā apmērā.

Baiba pašlaik ir bērnu kopšanas atvaļinājumā un jau gadu cīnās ar savu darba devēju, kurš viņu atbrīvoja no darba, tiklīdz piedzima mazulis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja māmiņa nav darba attiecībās, tās būtiski ietekmē vecāku pabalsta lielumu.

”Uzrakstīju iesniegumu, un atnāca atbilde, ka man pienākas 170 eiro valstī noteiktais minimums, jo es esmu nestrādājoša persona,” stāsta jaunā māmiņa Baiba.

Valsts darba inspekcijas darba tiesību attiecību nodaļas vadītāja Mārīte Noriņa norāda, ka saskaņā ar darba likumu ir aizliegts uzteikt darbiniekam darba līgumu, gan māmiņai, gan jebkuram citam darbiniekam, ja viņš ir attaisnotā prombūtnē.

Baiba vērusies Valsts ieņēmumu dienestā (VID), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA), Valsts darba inspekcijā, Labklājības ministrijā, Finanšu ministrijā, bet viss velti.

Bez Tabu komanda sazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu, taču tur norāda, ka viņiem ir žēl jaunās māmiņas, bet nekā palīdzēt nevarot.

”Ja darbinieks ir zaudējis darba devēja uzticību, viņu var atbrīvot no amata. Ir ierosināta krimināllieta pret Baibu Vilnīti, tādā sakarā viņa tika atbrīvota no amata,” stāsta Baibas darba devēja, kura šobrīd atrodoties ārzemēs.

Darba devēja jauno māmiņu apsūdz sveču un krūžu zādzībā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl