Jauno dizaineru idejas tiek ieviestas dzīvē – Rīgā uzstādīs objektus, kuru autori ir RDMV absolventi

0 Komentāru

Jauno dizaineru idejas tiek ieviestas dzīvē – Rīgā uzstādīs objektus, kuru autori ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas (RDMV) absolventi. Skolēni diplomdarba ietvaros izstrādāja pilsētvides objektus, kas kalpos rīdzinieku ikdienas vajadzībām.

Izveidotā velonovietne ir viens no darbiem, kuru izveidoja Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkne.

“Es sapratu, ka tā ir tāda aktuāla tēma, ko vajadzētu risināt.” Velonovietnes autore Ilze Pogule pamanījusi, ka daudzi statīvi pilsētas ielās ir vāji piemēroti velosipēdu novietošanai. Tāpēc viņai bija interesanti izveidot ko jaunu un noderīgu.

“Viņš nodrošina velosipēdam vairāk stabilitāti. Viņu ir doma novietot uz ielas, tāpēc ir nepieciešams norobežojums no ielas, tad attiecīgi ir tā sarkanā detaļa. Galvenā ideja bija – tas norobežojums un stabilitāte riteņiem,” skaidro RDMV absolvente.

Velonovietnei, piemēram, ir priekšējā riteņa ietvars, kas attur velosipēdu no apgāšanās.

“Viņš ir cinkots, pulverkrāsots, ļoti, ļoti smags,” stāsta soliņa autors ir Ralfs Kolveits. Soliņš atradīsies Rīgas centrā, Tērbatas ielas sākumā. Tam blakus augs jauns koks, kuru aptvers soliņam blakus esošais galdiņš.

“Mums galvenais ir aizsargāt koku, nevis to, kas sēž, bet pārsvarā koks jāaizsargā. Mēs izdomājām šo lielo galdu, viņi abās pusēs būs tādi galdi, pa vidu būs viens soliņš,” saka RDMV absolvents.

Soliņu un arī velonovietni paredzēts uzstādīt galvaspilsētas ielās. Darbu autori atzīst, ka diplomdarbs iegūst pavisam citu svaru, kad zināms, ka to uzstādīs pilsētā.

“Padara interesantāku un pilnīgi noteikti sarežģī. Daudz vairāk pušu, kas jāapmierina, bet arī tas dod motivāciju, jo saproti, ka tavu darbu kaut kur uzstādīs. Tu dari kaut ko labāku, nevis vienkārši diplomdarbu, kas pēc tam pazudīs.”

Soliņa un velostatīva uzstādīšana notiek par saziedotu naudu, nevis no nodokļu maksātāju līdzekļiem. Darbu saskaņošanu uzņemas biedrība ”Pilsēta cilvēkiem”.

“Gan velonovietnes, gan soliņu uzstādīs biedrība “Pilsēta cilvēkiem”. Mēs finansiāli arī uzņemamies visu šo darbu,” norāda biedrības pārstāve Gunita Piterāne.

Kad soliņa un velonovietnes uzstādīšana īstenosies, ir atkarīgs no Rīgas būvvaldes. Saskaņošana ilgs vairākus mēnešus.

0 Komentāru