Komentāri

Latvijas jauniešu digitālās prasmes aprobežojas ar izklaides sfēru un sociālo tīklu lietošanu!

To atklāj jaunākie pētījumi. Trīs ceturtdaļas jauniešu vecumā no 14-17 gadiem internetu izmanto, lai sekotu draugu aktivitātēm, tikpat sazinās ar draugiem un ģimeni, bet teju divas trešdaļas mācās vai meklē informāciju mācībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt lietotāko interneta resursu pirmajā trijniekā ir tikai sociālie tīkli – “Instagram”, WhatsApp” un “Youtube”.

Aptuveni puse klausās mūziku, bet vēl mazāk lasa Latvijas un pasaules ziņas. Speciālisti šos rādītājus vērtē kā satraucošus, jo tie neattīsta būtiskas komunikācijas prasmes un spējas būt objektīviem.

Zanda Rubene
LU PPMF Pedagoģijas nodaļas vadītāja, profesore

Viņi pat neapzinās, ka tas ir tāds uzlabotais dzīves variants un tās kritiskās mediju pratības nepieciešamība ir ļoti aktuāla. Jaunieši nepauž viedokli, viņi neanalizē viedokli, viņi pieņem informāciju tāda, kāda tā ir, ļoti viegli un izklaidējoši.

Pētījumi arī atklāj, ka jaunieši skolā vēlētos vairāk apgūt dažādu programmu lietošanu, digitālas drošības un datorikas jautājumus.

LNT Ziņu plkst. 20.00 sižetā – jaunieši Rīgas ielās skaidros, ko domā par šā pētījuma rezultātiem!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl