Komentāri

Jauniešu Saeima nav nekāda izlikšanās vai spēlēšanās deputātos – darbs norit tāpat kā reālā parlamenta ikdiena. Simt ievēlētu jauniešu piedalās Saeimas sēdēs, strādā komisijās, debatē un balso par priekšlikumiem.

Šī ir 7. jauniešu Saeima – skolēni virtuālās vēlēšanās kandidē ar savām idejām un visvairāk balsis ieguvušie uz vienu dienu kļūst par deputātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimā viņi debatē par sev svarīgām idejām – drošību internetā, studiju iespējām, patriotismu, kvalitatīvu izglītību.

Kandidēju ar ideju par valstiskās identitātes stiprināšanu jauniešos, kas praktiski izpaustos kā mājasdarbu atcelšana svinamajās dienās, kas nav oficiālā brīvdiena, lai jaunieši varētu doties uz pasākumiem, piemēram, nolikt 11. novembrī svecītes, un nebūtu jāuztraucas, ka jāgatavojas nākamajai dienai skolā.

Vispirms sanākuši uz Saeimas sēdi, pēc tam skolēni dodas uz komisijām spriest par savām deklarācijām. Jaunieši nākuši ar konkrētiem aicinājumiem, piemēram, valstiskuma apziņu veicināt ar jaunsardzes stiprināšanu vai jauno cilvēku motivēšanu palikt Latvijā, nodrošinot bezmaksas augstāko izglītību.

Jaunieši cer, ka viņu apspriestās idejas nonāks arī līdz politiķu ausīm un tiks arī apsvērtas.

Ideja par Jauniešu Saeimu aizsākās pirms astoņiem gadiem ar mērķi parādīt skolēniem, ko nozīmē darbs parlamentā un kā debatēt par saviem priekšlikumiem.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl