2 komentāri
Jaunie uzņēmēji apgalvo, ka ”potenciālie investori” nozaguši viņu ideju
FOTO: Brum Brum/Facebook

Prezentācijas laikā balansu attīstošās bērnu rotaļlietu Brum Brum ”potenciālie investori” noskata šo ideju un rada paši savu, teju identisku produktu – Zum Zum, apgalvo Brum Brum idejas autori. Brum Brum ideja tika prezentēta šā gada 25. augustā, taču jau 6. novembrī ”investori” laiduši klajā savu rotaļlietas versiju – Zum Zum.

Ideja par šādu bērnu līdzsvara riteņa risinājumu radās 2011.gadā, bet nopietni Brum Brum idejas īstenošanai Krišjānis Jermaks pievērsies šovasar, sapulcējot dizaineru komandu un izstrādājot pirmos produkta prototipus. Pērnā gada 28.novembrī Latvijas patentu valdē tika reģistrēts balansa riteņa dizainparaugs, kura turētājs ir SIA Project Management (uzņēmuma nosaukums vēlāk mainīts un tagad ir SIA Tu jau zini), Brum Brum komanda turpināja darbu pie uzlabotām produkta versijām, paralēli meklējot investoru produkta ražošanas sākšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vasaras beigās šāds investors tika atrasts, taču esot piedāvājis neizdevīgus sadarbības nosacījumus, tādēļ sadarbība neīstenojās. Taču pavisam drīz tika uzņemti kontakti ar citu investoru – Mārtiņu Pilskalnu, kurš ir iesācējuzņēmuma Walmoo ID valdes priekšsēdētājs. Pilskalns kopā ar vēl diviem domubiedriem piekrita vienlīdzīgiem sadarbības nosacījumiem, kā rezultātā tika izveidots jauns uzņēmums SIA Brum Brum Bikes un sākās kopīgs darbs pie Kickstarter kampaņas plānošanas.

Tomēr attiecības esot pasliktinājušās, un drīz jaunie investori ar trīs trešās paaudzes riteņu prototipiem devušies uz Norvēģiju, lai tiktos ar Red Bull pārstāvjiem un meklētu plašāka tirgus apgūšanas iespējas. Pēc tam jaunie projekta dalībnieki esot sākuši izvairīties no kontaktiem. Idejas līdzautors Aldis Blicsons, kurš ir arhitekts un arī cita start-up uzņēmuma – furnny – dibinātājs, saņēmis telefoniskus pieprasījumus nosūtīt Pilskalnam Brum Brum rasējumus. Riteņu paraugi nav atgriezti, aizbildinoties ar to, ka tie esot palikuši Norvēģijā.

14.decembrī tika sākta Kickstarter finansējuma piesaistes kampaņa projektam Zum Zum Bikes, kuru nu jau īsteno uzņēmums Next Gen Bikes, LLC, sadarbībā ar kalnu riteņbraukšanas pasaules čempionu Stīvu Pītiju, ar kura vārdu arī tiek popularizēta kampaņa. Iepazīstoties ar Kickstarter lapā publiskoto attēlu, nav noliedzama līdzība ar Brum Brum patentēto balansa riteni, savukārt nosaukums atgādina citu bērnu riteņu ražotāja – Zum Bikes – nosaukumu.

Pilskalns no komentāriem par radušos situāciju ir atteicies.

Pēc Blicsona teiktā, 15.decembra vakarā sākušies uzbrukumi Brum Brum idejas autoru telefoniem un Beļģijā hostētajai mājaslapai brumbrum.me, kura vairākas dienas nebija pieejama.

“Pirmdienas vakarā telefonu sāka “bombardēt” zvani, uz kuriem nebija iespējams atbildēt. Daži zvani bija no nezināma zvanītāja, bet citiem bija Krievijas kods. Atbildēt uz šiem zvaniem nebija iespējams. Tas turpinājās, līdz neuzliku ”black-list” bloķētāju,” skaidroja Blicsons.

Savukārt Kickstarter kampaņas lapā norādītā interneta lapa zumzumbikes.com no Latvijas IP adresēm ceturtdienas pēcpusdienā joprojām nebija pieejama.

Par uzbrukumiem tālruņiem un “Brum Brum” mājaslapai Latvijas iesācējuzņēmums plāno vērsties policijā. Tuvākajā laikā viņi apņēmušies konsultēties ar advokātu un patentu speciālistu, pēc kā lems par tālākajiem soļiem savas idejas aizsardzībai.

Pēc Jermaka teiktā, Pilskalns ar domubiedriem projektā ieguldījuši 4800 eiro, bet kopējās investīcijas Brum Brum projektā ir aptuveni 50 000 eiro. Cita starpā, iegādāts arī Latvijā ražots 3D printeris prototipu veidošanai.

Brum Brum turpina darbu pie produkta attīstības, patlaban ir tapis devītais, uzlabotais prototips, pabeigta industriālā prototipēšana un 2015.gada janvārī plānots sākt ražošanas procesu. Produkta prezentēšana plašākai sabiedrībai esot gaidāma ap gadu miju.

Šāds attēls šobrīd klejo sociālajos tīklos

FOTO: Facebook

FOTO: Facebook

Bet vispār – ir arī Dip Dap :)

Šis uzņēmums dibināts 2010. gadā, liecina informācija Dip Dap interneta vietnē. Protams, dizaini ir atšķirīgi, taču ideja, šķiet, tā pati.

Foto: Dip Dap

Foto: Dip Dap

TOP komentāri

 • Yo
  0 0 0

  Yo

  Par Dip Dap galīgi garām. Pilnīgi nevietā pieminēts. Nav tur tādi pati ideja - vienīgā līdzība, ka no koka :)
 • Ups4
  0 0 0

  Ups4

  Kamēr, par izgudrojumu, nav izlikts LIELS piķis, lai to patentētu, visi var savākt Tavu ideju un režojumu. Tur vajadzīgs REĀLS finansiāls ieguldījums un laiks. Es savus izgudrojumus izlietoju TIKAI savām vajadzībām. Sen jau izgudrots mūžīgais dzinējs, bet tas sagrautu Pasaules ekomomiku.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl