Jaunie talanti: Marats – piedzimis ar otu rokā

7 komentāri

Piedzimis ar otu rokā! Tā var teikt par 10 gadus veco Maratu Dzjubenko, kura mākslas darbi raisa izbrīnu ikvienam, kurš tos aplūko. Stāsts par neparasti apdāvināto zēnu nu jau būs trešais TV3 Ziņu sestdienas īpašajā rubrikā “Jaunie talanti”.

Gleznošana ir dabas dots talants. Marats ne reizi nav apmeklējis mākslas skolu, taču viņa darbi  tiek izķerti vienā mirklī ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Zēns ir dzimis mākslinieku ģimenē. Tētis un mamma ir absolvējuši  Latvijas Mākslas akadēmiju, arī iepriekšējās paaudzēs glezniecība ģimenē nav bijusi sveša. Tomēr vecāki nav centušies dēlam uzspiest gleznošanu. Interese par to radusies pašam.

Tas noticis aptuveni divu gadu vecumā, tolaik vecāki nav pievērsuši tam sevišķu uzmanību. “Viņš gribēja, lai es ar viņu spēlējos. Iedevu viņam lielo audeklu un krāsas, viņš vienkārši salēja un aizrāvās tik ilgu laiku, ka es domāju, ak, dievs, cik labi, ka viņš ir tik ļoti aizrāvies,” dēla zīmēšanas pirmssākumus atminas mamma Olga Jefimova.

Pirmais īstais mākslas darbs tapis pirms četriem gadiem, taču arī tagad, redzot Marata darbus, daudzi netic, ka to autoram ir vien 10 gadu. Lai Marats šaubas neņemtu pie sirds, mamma iedrošina uztvert tās kā komplimentu.

Pēc sabiedrības pieprasījuma Maratam ir izveidota lapa sociālajos tīklos, kas pavisam neilgā laikā savākusi jau gandrīz tūkstoti sekotāju.

Viņa gleznas ir domu brīvais lidojums.  Marats neizmanto nekādus palīglīdzekļus. Arī  tad, kad TV3 Ziņas viesojas mākslinieka darbnīcā, viņš nekur neieskatās, priekšā nav arī uzstādījuma. Idejas, ko gleznot, rodas esot dabā.

Pēdējo gadu laikā ir sakrājušies ļoti daudzi mākslas darbi, un mamma nolēmusi drīzumā sarīkot izstādi, lai ar Marata daiļradi varētu iepazīties arī plašāka sabiedrība. Tomēr gleznošana nav viņa vienīgais talants.

Zēns iemīlējis arī mūziku,  kad izaugs liels, vēlas kļūt par pianistu.  Līdzīgi kā gleznošanu, arī klavierspēli viņš apguvis pašmācības ceļā, kāpņu telpā, uz kaimiņu pamestām, nenoskaņotām klavierēm.

Maratam ir lieli sapņi, viņš vēlas ne tikai gleznot, spēlēt klavieres, bet arī kļūt par arhitektu. Pirmais, ko uzcelšot, māju pie jūras vecākiem.

7 komentāri