Jaunie talanti: Ansis Gustavs Andersons – viens no 2020. gada Eiropas labākajiem jaunajiem programmētājiem

2 komentāri

15 gadus vecais Ansis Gustavs Andersons no Druvas vidusskolas šoruden ieguva zelta medaļu jauniešu informātikas olimpiādē. Nevienam Latvijas pārstāvim līdz šim tas nebija izdevies.

Tā īsumā varētu raksturot TV3 Ziņu rubrikas “Jaunie talanti”  4.stāsta galvenā varoņa ievērojamos starptautiska mēroga sasniegumus.

Anša skolotājs un treneris Normunds Svētiņš atminas, ka talants bijis acīmredzams jau sākumā. Pēc pāris nodarbībām pedagogs sapratis, ka skolēns visu fenomenāli atceras un galva strādā kā pulkstenis. Nebijis grūti saprast, ka Ansis būs ļoti, ļoti labs programmētājs, protams, ja vien vēlēsies.

Lai gan Ansis mācās vēl pamatskolā, viņa informātikas skolotājs nekautrējas atzīt, ka skolēns viņu pāraug. “Es jau vairāk mācu tādas pamatlietas. Patiesībā sameklēt skolotāju Ansim šobrīd ir vislielākā problēma…nu tādu, kas varētu gatavot uz pasaules medaļām. Viņu nav daudz Latvijā un ir aizņemti,” secina Svētiņš.

Tas var šķist neticami, taču viens no spožākajiem Latvijas jaunajiem programmētājiem par tādu kļuvis nevis pilsētā, bet klusā lauku sētā. Viņa tēvs Andris Andersons joko, ka dēls īstenojis viņa nerealizētās vēlmes. “Biju ļoti labs matemātiķis. 90tajos gados tu cilvēks varēji kļūt praktiski par jebko. Es izvēlējos kļūt par lauksaimnieku, bet tie matemātikas pamati bija iekšā, un to mēģināju realizēt caur saviem bērniem.”

Šobrīd Anša nākotnes plāni top pamazām. Skaidrs, ka būšot programmētājs, bet kā un kur, šobrīd tās nav lietas, ar kurām vajadzētu apgrūtināt savu prātu, un vēl jau priekšā esot trīs ar pusi  gadu skolā.

Vārti uz pārējo pasauli – proti, interneta ātrums, esot labs. Bet kur programmēt, tas jau ir gaumes jautājums.

2 komentāri