Jaunie robežsargi nevar izdzīvot ar dienesta algu – pamet darbu un dodas uz ārzemēm, atklāj robežsardzes priekšnieks

25 komentāri
Jaunie robežsargi nevar izdzīvot ar dienesta algu – pamet darbu un dodas uz ārzemēm, atklāj robežsardzes priekšnieks
EDIJS PĀLENS, LETA

“Aiziešana no dienesta diemžēl ir pastiprinājusies, un cilvēku trūkumu izjūtam ar katru brīdi arvien vairāk,” tā intervijā “900 sekundēm” atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Viņš sacīja, ka situācija ar darbinieku trūkumu ir kļuvusi vēl sliktāka – pašreiz nav nokomplektēti 8,4% no nepieciešamā darbinieku skaita. “Līdz ar to atlikušie cilvēki mums ir jāiesaista virsstundu darbā papildu pienākumu veikšanai.”

Pujāts apstiprināja, ka lielākā problēma ir algas. “Tā ir ne tikai aiziešana uz citiem dienestiem, bet tā ir aizbraukšana strādāt uz ārzemēm. Tur es saņemu informāciju, ka jauni cilvēki, jauni robežsargi nespēj izdzīvot ar to finansējumu, kurš tiek viņiem piešķirts. Tas ir algu jautājums.”

Valsts robežsardzes priekšnieks uzsvēra, ka nākotnē ir nepieciešams iedalīt pastāvīgu papildu finansējumu, kā arī nepieciešams veikt regulāru indeksāciju. “[..] varonīgi izcīnot zināmu pielikumu pirms trīs gadiem, inflācija turpina savu ceļu, un tas algas pielikums, kurš ir piešķirts pirms trīs, pirms pieciem gadiem, viņš zaudē savu pievienoto vērtību pēc noteikta laika posma. Līdz ar to šīm amatpersonām, darbiniekiem algas ir jāindeksē, regulāri mainoties vidējai algai, vidējai izpeļņai Latvijā.”

Saruna ar Gunti Pujātu