Jaunatnes teātra bijušās aktrises dalās atmiņās par uz skatuves reiz piedzīvoto

0 Komentāru

Latvijas Jaunatnes teātris tika likvidēts pirms ceturtdaļgadsimta, tomēr kādreizējie aktieri joprojām turpina katru gadu janvārī satikties un dalīties atmiņās par reiz piedzīvoto – gan uz teātra skatuves, gan aizkulisēs.

Tikties ar saviem bijušajiem skatītājiem un tehniskajiem kolēģiem ieradās kādreizējā Latvijas Jaunatnes teātra aktrises Anta Krūmiņa, Tamāra Soboļeva un Maija Vilka. Viņas atcerējās laikus, kā sāka savas aktrišu gaitas, savas spožākās lomas un, protams, kuriozus.

Kādu māksliniecisko baudījumu Latvijas Jaunatnes teātris spēja sniegt, to zina vien tikai tie, kuri šo teātri apmeklēja līdz 92.gadam. Tieši tad teātri slēdza un likvidēja. Tas arī iemesls, kāpēc šodien uz tikšanos ar kādreizējā Jaunatnes teātra aktrisēm ieradās vien vecāka gada gājuma cilvēki.

Aina, kādreizējā Latvijas Jaunatnes teātra skatītāja

Mēs bijām regulāras skatītājas šīm aktrisēm, viņas ir mūsu vienaudzes. Mēs esam skatījušies, mūsu bērni. Visas izrādes ir zināmas.

Tika pausta nožēla, ka nav vairs tieši jauniešiem domāta teātra.

Veronika, kādreizējā Latvijas Jaunatnes teātra skatītāja

Bērniem vajadzēja tādu teātri, kur varētu bērnu izrādes redzēt, jo man jau nepatīk, kas tagad notiek teātros -pārtaisa klasiku, pārtaisa uz mūsu laikiem. Man jau ļoti nepatīk.

Likvidētā Jaunatnes teātra aktieri satiekas katru gadu janvārī, jo tieši šajā mēnesī ir teātra dzimšanas diena. To atklāja 41.gada 27.janvārī. Savus triumfa laikus teātris piedzīvoja 70. un 80. gados. Tad teātra mākslinieciskais vadītajs bija Ādolfs Šapiro. Viņš pameta Latviju līdz ar teātra slēgšanu. Likvidēšana bija smags trieciens arī aktieriem. Šodien aktrise Tamāra Soboļeva atklāja, ka pēc tam 13 gadus viņai nācies iztiku pelnīt kā pastniecei.

Tamāra Soboļeva, kādreizējā Latvijas Jaunatnes teātra aktrise

Tāda aktīva teātra dzīve man sen vairs nav, bet šad tad mani kāds pakustina, izkustina, un tad es domāju, vai man iet uz to reklāmu, bet, kad aizeju, tad tad tur priekšā ir brīnišķīgs kolektīvs.

Aktrises atzīst – ļoti daudz gados veco aktieru, kas reiz bijuši slavas spozmē, tagad bieži vien ir mājās vientuļi un arī valsts atbalsta nav. Taču šodien kādreizējā Jaunatnes teātra aktrises nevēlējās skumt, bet tā vietā dziedāja dziesmas.

Aktrises atklāj, ka savā starpā ļoti aktīvi turpina savstarpēji tikties, taču ne tik bieži kā gribētos sanāk apmeklēt teātra izrādes nu jau kā skatītājām. Pārstreigumu viņām šodien sagādāja Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, aktrises cienājot ar lielu torti.

Lai arī ar lielu pompu pagājušajā gadā skandalozais Juris Millers paziņoja, ka viņš atjauno Latvijas Jaunatnes teātri, tomēr kādreizējās trupas aktrises šodien to vērtēja ļoti skeptiski – tāds Jaunatnes teātris, kāds tas bija līdz slēgšanai 1992.gadā, vairs nebūs nekad.

Foto

Plašāk par reiz likvidētā Jaunatnes teātra atkalsatikšanos – LNT Ziņu sižetā!

0 Komentāru