Jaunās velojoslas liek autovadītājiem stāvēt sastrēgumos

1 komentārs

Autovadītājiem daudzviet ceļā jāpavada ilgāks laiks, jo pilsētas centrā izveidotas jaunas velojoslas – Dzirnavu, Elizabetes un Lāčplēša ielās.

”Tas ir pirmais solis – pirmās trīs joslas. Savukārt visa velo koncepcija darbosies tad, kad būs ieviestas visas velojoslas, kas ir paredzētas koncepcijā – kopumā paredzēts velojoslas ieviest 23 ielās,” pauda Ilze Dišlere, Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņa pauda, ka saskaņā ar koncepciju tiek plānots, ka līdz 2020. gadam viena piektā daļa rīdzinieku pārvietosies ar velosipēdu. Ja šāds scenārijs piepildīsies tad pēc pieciem gadiem pa Rīgas centra ielām vizināsies aptuveni 140 tūkstoši velosipēdistu.

Tikmēr par velojoslu ierīkošanu sevišķi priecīgi nav autobraucēji.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis:

Lāčplēša ielā, manuprāt, ir ļoti nepareizi izdarīts, ka maģistrālā iela ar četrām joslām ir pārvērsta faktiski par divu joslu ielu. Lāčplēša ielas gadījumā rātskungi ir uzbūvējuši, tā teikt, jaunu mūri apkārt Rīgai.

Tam gan iebilst veloceliņu tīkla arhitekts Toms Kokins.

Foto: LETA

Foto: LETA


Pilsētplānošanas speciālists, arhitekts Toms Kokins:

Lāčplēša iela nav paredzama un nav nekad bijis iecerēta kā maģistrāla iela. Posmā no Satekles ielas līdz Valdemāra ielai jābūt vietējas nozīmes pilsētas centra ielai. Maģistrālais posms ir no Salu tilta līdz Valmieras ielai, kur arī ir paredzēta liela tranzīta plūsma.

LNT žurnālists Kristaps Tālbergs devies Rīgas ielās, lai noskaidrotu, kā patlaban uz ceļiem sadzīvo velobraucēji un autovadītāji. Viņš arī izmērījis, cik plata ir velojosla – aptuveni 1,6 metri.

Tikmēr uz velojoslas satiktais velosipēdists stāsta, ka uz veloceliņa, atšķirībā no autobraucēju joslas, viņš jūtas visai brīvi – pirmdienas rītā uz veloceliņa viņš ir teju vienīgais velobraucējs. ”It teju neērti, mašīnas stāv no tilta sākuma līdz Valdemāra ielai, un visi skatās uz tevi kā uz ”eksemplāru”,”  stāsta velosipēdists.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl