Jaunās policijas automašīnas tiks nodotas reģionālajiem iecirkņiem un inspektoriem

0 Komentāru
Jaunās policijas automašīnas tiks nodotas reģionālajiem iecirkņiem un inspektoriem
FOTO: LETA

Likumsargiem jaunas automašīnas! Valsts policija šodien saņēma pirmās no kopumā 755 jaunām automašīnām. Vērienīgais iepirkums tiks veikts divu gadu laikā, kā rezultātā lielākā daļa no policijas rīcībā esošajām automašīnām būs jaunas. 

Policijas koledžas teritorijā akurāti novietotas vairāki desmiti jaunu automašīnu. Tās ir tikai pirmās no vērienīgā iepirkuma, kura rezultātā tiks būtiski atjaunināts policijas autoparks. Nomas līgums noslēgts uz 5 gadiem, par kopējo summu 22 miljoni eiro.

Liela daļa no jaunajām automašīnām tiks nodotas reģionālajiem iecirkņiem un inspektoriem. Pārsvarā tās ir apvidus automašīnas – bez liekām ekstrām, taču visas aprīkotas ar videonovērošanas kamerām.

Rihards Kozlovskis, iekšlietu ministrs:

Aptuveni 75 jaunās automašīnas ies uz katru no reģioniem, un arī šie apvidus automobiļi pārsvarā tiks nodoti iecirkņu inspektoriem, tas ir ļoti būtiski, jo policijas darba nav iedomājams bez autotransporta un gan šis aprīkojums, gan jaunās mašīnas ir ļoti būtiski valsts policijai.

Lielākā daļa spēkratu likumsargiem tiks piegādātas šā gada laikā, bet atlikušās – līdz nākamā gada vidum. Automašīnas iegādātas operatīvajā līzingā uz piecu gadu termiņu un pilna servisa pakalpojumiem, kas iekļauj automašīnu apkopi, remontu, riepas un apdrošināšanu un rezerves transportu. Tas ļaus policijai strādāt bez dīkstāvēm

Iepirkums esot izdevīgs – tas ļāvis iepirkt par 128 automašīnām vairāk nekā iepriekšējā iepirkumā pirms 5 gadiem un arī līzinga maksājums samazinājies par pusmiljonu. Kopumā tiks iegādātas 755 jaunas automašīnas, kas ir teju 60% policijas autoparka. Šoreiz netiek pirktas automašīnas ceļu policijai – tās nepieciešamas jaudīgākas un tiks iegādātas nākamgad.

Video

0 Komentāru