Komentāri

Jaunas ātrās palīdzības automašīnas šobrīd netiks pirktas, bet tiks remontētas esošos. Veselības ministrs izlēmis vispār nerīkot iepriekš plānoto ātrās medicīniskās palīdzības automašīnu iegādi līzingā. Savukārt nu jau apturētā iepriekšējā nelikumīgā iepirkuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš zaudējis ministra uzticību.

Līdz šim neviena no valsts iestādēm nav sludinājusi konkursu finanšu līzingam, jo budžeta likums jau sesto gadu ļauj tikai operatīvo līzingu jeb nomu. Finanšu ministrija pat nepieļāva domu, ka ātro medicīniskās palīdzības mašīnu iegādei kāds varētu atļauties sludināt finanšu līzingu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad atklājās, ka vismaz 3 miljonu eiro vērtais iepirkums par 30 “ātrās mediciniskās palīdzības automašīnu” iegādi līzingā izsludināts nepareizi, Veselības ministrijā īpaši izveidota komisija veica dienesta vadītāja Armanda Ploriņa vērtēšana. Nupat tā noslēgusies.

”Ploriņa kungs tika novērtēs negatīvi, neapmierinoši un viņa iebildumi, tātad viņa pašnovērtējums ļoti būtiski atšķīrās no komisijas vērtējumu…Viņam bija viens iebildums, proti, ka dienests strādā labi, tāpēc viņš kā priekšnieks vērtējams labi. Bet mēs šoreiz vērtējām nevis dienestu, bet mēs vērtējām pašu Ploriņa kungu kā vadītāju. Viņš kā vadītājs ir zaudējis uzticību. Pēc civildienesta likuma viņam tiesības laboties trīs mēnešu laikā,” veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Šo mēnešu laikā ministrs gaida no dienesta vadības absolūti perfektu sagatavošanos pārejai no ārpakalpojuma uz pašpakalpojumu. Maijā beigsies par izšķērdīgu vērtētais ārpakalpojuma līgums ar Rīgas Sanitāro transporta autobāzi, kura īpašnieks ir Adigjozals Mamedovs.

Ploriņš kategoriski noraida pārmetumus par finanšu līdzekļu šķērdēšanu un apzinātu līzinga iepirkuma izgāšanu.

Viņš tāpēc neredz iemeslus arī viņa izvērtēšanai.

Iepriekš ministrs atzina, ka nelikumīgā iepirkuma vietā rīkos jaunu. Tomēr, izrādās, dienestam auto pietiek.

Pēdējos gados dienests nopircis 150 jaunas auto, bet iepriekšējās visas netika norakstītas – 2006. un 2007. gada izlaiduma 69 auto nogādātas uz valsts materiālo rezervju noliktavu. Liela daļa ir labā tehniskā kārtībā, bet tās, kuras nav, tiks salabotas.

Pēc 1. maija Rīgas reģionam būs pieejamas visas nepieciešamās 76 auto, bet visā Latvijā ik dienā strādās 190 ekipāžas. Aptuveni 30 auto būs rezervē.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl