Jaunās apreibinošās vielas tirgo kā putukrējuma sakulšanai domātu sastāvdaļu

2 komentāri
Jaunās apreibinošās vielas tirgo kā putukrējuma sakulšanai domātu sastāvdaļu
FOTO: Flickr

Vēl pirms neilga laika jaunieši drūzmējās pie kioskiem, lai varētu iegādāties tā saucamo ”Ibicas gaisu” jeb tautas valodā smieklu gāzi. Nu jau kādu laiku sabiedrības un mediju spiediena rezultātā visas šīs bodītes ir slēgtas, bet tas nenozīmē, ka tirgotāji ir metuši plinti krūmos. Tagad apreibinošo vielu var iegādāties internetā.

Internetā izvietoti sludinājumi ar sekojošu tekstu.

”Apnikuši garie, drūmie un tumšie ziemas vakari? Mēs zinām kā uzlabot tavu garastāvokli. GAZIROVKA – tā ir smieklu gāze savienojumā ar skābekli, tas ir pilnīgi legāls veids kā izklaidēt sevi un savus draugus. Tikai viens smieklu garastāvoklis sniegs tev pāris minūtes aizraujošu smieklu un fantastiskas sajūtas, to ieelpojot tev uzlabosies garastāvokli un pašsajūta. Pats galvenais, ka smieklu gāze ir pilnīgi nekaitīga tavai veselībai,” vēsta internetā izvietotais teksts.

Toksikoloģs gan uzsver, ka smieklu gāze ir nekaitīga tikai nelielās devās, lietojot kā narkozi ārstu uzraudzībā, visbiežāk, stomatoloģijā un ginekoloģijā.

Raidījuma Bez Tabu komanda eksperimentālā nolūkā devās pie smieklu gāzes tirgotāja, lai iegādātos pāris iepakojumus apreibinošās vielas.

Smieklu gāzes tirgotājs norāda, ka teorētiski tie domāti putukrējuma sakulšanai. ”Uzlīmēju uzlīmi, kurā rakstīts, ka tas ir putukrējuma uzkulšanai, lai nav tā, ka domāts iekšēji,” norāda tirgotājs.

Vairāk skaties pievienotajā video!

2 komentāri