Jaunajam pedagogu algu modelim piešķirs 9 miljonus eiro

Komentāri

Vai, meklējot labāko skolotāju algu modeli, turpinās pilnveidot līdzšinējo vai arī pašu skolotāju piedāvāto – alternatīvo – variantu? Šobrīd tiek gaidīts izglītības ministra lēmums.

Skolotāju algu celšanai ir paredzēti 9 miljoni eiro, un atalgojuma modelim ir jābūt zināmam līdz šā mācību gada beigām.

Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde šodien atkal izvērtās tikai par kārtējo problēmu uzskaitījumu. Līdz ar valdības, arī izglītības ministra maiņu, viss ir atgriezies nulles punktā bez risinājuma.

Pat ministrijas ilggadējiem ierēdņiem nav skaidrs, pēc kāda principa skolotājiem aprēķinās algas no jaunā mācību gada.

Foto

Kad pērn Finanšu ministrija noraidīja divus gadus izstrādāto un testēto modeli, nekāds turpmāks progress nav noticis. Saeimas opozīcijas deputāti ar to ir neapmierināti.

Lielas cerības šobrīd tiek liktas uz Ikšķiles vidusskolas direktora izstrādāto alternatīvo modeli. Tas novienkāršots līdz divu summu pozīcijai.

Mazskaitlīgo klašu skolotājiem alga 810 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, bet par pilnu slodzi – 1200 eiro.

Saeimas izglītības un zinātnes komisijas vadītāja ir pārliecināta, ka viņas partijas biedrs, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis kopā ar arodbiedrību radīs jaunu atalgojuma modeli līdz šā mācību gada beigām.

Taču ar deviņiem miljoniem eiro nepietiks. Arodbiedrība šodien Izglītības ministrijai nosauca vēl vienu prasību – lai bērnudārza audzinātāju algas daļēji ar piemaksu segtu arī no valsts budžeta. Tur nevienlīdzība ir vēl augstāka, jo algas izmaksā tikai no pašvaldības budžeta iespējām.

Video

Lasi vēl