Jaunajam pedagogu algu modelim piešķirs 9 miljonus eiro

Komentāri

Vai, meklējot labāko skolotāju algu modeli, turpinās pilnveidot līdzšinējo vai arī pašu skolotāju piedāvāto – alternatīvo – variantu? Šobrīd tiek gaidīts izglītības ministra lēmums.

Skolotāju algu celšanai ir paredzēti 9 miljoni eiro, un atalgojuma modelim ir jābūt zināmam līdz šā mācību gada beigām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde šodien atkal izvērtās tikai par kārtējo problēmu uzskaitījumu. Līdz ar valdības, arī izglītības ministra maiņu, viss ir atgriezies nulles punktā bez risinājuma.

Pat ministrijas ilggadējiem ierēdņiem nav skaidrs, pēc kāda principa skolotājiem aprēķinās algas no jaunā mācību gada.

Foto

Kad pērn Finanšu ministrija noraidīja divus gadus izstrādāto un testēto modeli, nekāds turpmāks progress nav noticis. Saeimas opozīcijas deputāti ar to ir neapmierināti.

Lielas cerības šobrīd tiek liktas uz Ikšķiles vidusskolas direktora izstrādāto alternatīvo modeli. Tas novienkāršots līdz divu summu pozīcijai.

Mazskaitlīgo klašu skolotājiem alga 810 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, bet par pilnu slodzi – 1200 eiro.

Saeimas izglītības un zinātnes komisijas vadītāja ir pārliecināta, ka viņas partijas biedrs, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis kopā ar arodbiedrību radīs jaunu atalgojuma modeli līdz šā mācību gada beigām.

Taču ar deviņiem miljoniem eiro nepietiks. Arodbiedrība šodien Izglītības ministrijai nosauca vēl vienu prasību – lai bērnudārza audzinātāju algas daļēji ar piemaksu segtu arī no valsts budžeta. Tur nevienlīdzība ir vēl augstāka, jo algas izmaksā tikai no pašvaldības budžeta iespējām.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl