1 komentārs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunieceltajai vadītājai Ilzei Cīrulei šodien pirmā darba diena. Kā vienu no galvenajiem mērķiem viņa izvirzījusi – dienestam jāpārtop par godīgo uzņēmēju sadarbības partneri, kā arī jāstiprina VID analītiskais darbs.

I. Cīrule vēlas panākt, lai dienests arvien vairāk no pārbaudošas un sodošas iestādes pārtaptu par sadarbības partneri uzņēmējdarbībā, vienlaikus aktīvāk kontrolējot negodprātīgos. To varēšot sasniegt ar nosacījumu, ka VID ir spēcīgi attīstīts analītiskais darbs.

Iepriekš taujāta, kā izpaudīsies VID sadarbība ar uzņēmējiem, Cīrule norādīja, ka tās būs regulāras tikšanās ar nozaru asociācijām, pārrunājot problēmas un vājās vietas.

Tostarp dienesta jaunā vadītāja norādījusi, ka viņa neturpinās vairākas iesāktās reformas VID, tostarp viņa neatbalsta rotācijas, kuras savulaik rosināja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Viens no Cīrules izaicinājumiem būs arī ap 500 štata vietu samazināšana.

Piektā daļa (20%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Ilze Cīrule spēs īstenot nepieciešamās reformas un mainīt Valsts ieņēmumu dienestu. Tomēr 51% netic, ka viņa spēs ko būtiski mainīt dienesta darbā, savukārt 29% nav viedokļa par VID jaunās vadītājas spēju strādāt rezultatīvi.

TOP komentāri

  • SK.
    0 0 0

    SK.

    Vinai to neļaus Latvijas likumdošana un Fin.ministrijas aparāts ar ministri priekšgalā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl