Jaunajā valdībā vēl nav skaidrības aptuveni par pusi ministru portfeļu

0 Komentāru
Jaunajā valdībā vēl nav skaidrības aptuveni par pusi ministru portfeļu
FOTO: LETA

Jaunajā Ministru kabinetā vēl nav skaidrības aptuveni par pusi ministru portfeļu, lai arī par ietekmes jomu sadali neskaidrību ir mazāk. Pašlaik nav skaidrs, kurš vadīs atsevišķas tā dēvētās resursu ministrijas, kā arī uzņemsies Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas vadību.

“Vienotībai” jaunajā valdībā būs premjera amats, un koalīcijas partneri jau ir paziņojuši par atbalstu Laimdotas Straujumas palikšanai šajā amatā. Tāpat “Vienotību” valdībā varētu pārstāvēt finanšu ministrs Jānis Reirs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) valdībā varētu pārstāvēt pašreizējie ministri – labklājības ministrs Uldis Augulis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Tāpat ZZS vēlētos vadīt Satiksmes ministriju (SM), kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Vadīt kādu no šīm ministrijām, pēc politiskā spēka domām, varētu Dana Reizniece-Ozola.

Tomēr uz atbildību par SM pretendē arī “Vienotība” ar pašreizējo ministru Anriju Matīsu, bet uz VARAM – nacionālā apvienība, kas ministra amatam varētu virzīt kādreizējo ekonomikas ministru Kasparu Gerhardu. Savukārt Ekonomikas ministriju pārraudzīs tā partija, kura netiks pie SM un VARAM vadības. Jautājumā par šo ministriju vadību partijas pagaidām nav izrādījušas vēlmi piekāpties.

Nacionālā apvienība jaunajā valdībā turpinās vadīt Kultūras ministriju, un darbu turpinās pašreizējā ministre Dace Melbārde. Tāpat VL-TB/LNNK pārziņā varētu palikt arī Tieslietu ministrija (TM), un viens no kandidātiem tieslietu ministra amatam varētu būt Dzintars Rasnačs. Ja atbildību par TM arī jaunajā valdībā uzņemsies nacionālā apvienība, tad “Vienotības” pārziņā paliks Iekšlietu ministrija, kuru varētu turpināt vadīt Rihards Kozlovskis.

Tāpat arī uz Izglītības un zinātnes ministrijas vadīšanu pretendē gan nacionālā apvienība, gan “Vienotība”. Tāpat pagaidām nav izlemts par to, kurš uzņemsies Veselības ministrijas vadību.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja amatu jaunajā parlamenta sasaukumā varētu ieņemt ZZS pārstāvis Gundars Daudze, lai arī ambīcijas ieņemt šo amatu pieteikusi arī VL-TB/LNNK.

Kā ziņots, iepriekšējā nedēļā koalīcijas partijas vienojušās, ka “Vienotībai” jaunajā valdībā varētu būt sešas atbildības jomas, ZZS – piecas, bet nacionālajai apvienībai – četras. Starp šīm atbildības jomām ir ministriju vadīšana, kā arī premjera un Saeimas priekšsēdētāja amats.

0 Komentāru