Komentāri
Jaunais prezidents vēsturiskajā darba kabinetā Rīgas pilī varēs atgriezties jau novembrī
FOTO: LETA

Jaunievēlētais valsts prezidents jau varēs atgriezties savā vēsturiskajā darba kabinetā Rīgas pilī – šā gada novembrī.  Paveikuši vairāk par divām trešdaļām darbu, būvnieki sola noteiktajos termiņos iekļauties. 

Pēc ilgstošās telpu žāvēšanas, kas bija nepieciešama novēršot ugunsgrēka sekas, pilnā sparā notiek Sūtņu un Ģerboņu zāles apdares darbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ugunsgrēkā pirms nepilniem diviem gadiem, daudz cieta Svētku zāle. Sākumā uguns, tad ūdens. Svētku zāles īpatnība ir teju griestu augstumā izvietotās gleznas, ģipša rāmjos.

Tie tika izjaukti, attīrīti, bet tagad apstrādāti ar īpašu laku.

Uguns izpostīja ap 3000 kvadrātmetru lielu platību. Vēl pērn vairākiem ekspertiem, tostarp, Rīgas pils atjaunošanas padomes vadītājs Imantam Lancmanim šķitis, ka paredzētajā termiņā, proti, līdz šā gada novembrim projekta pirmo kārtu pabeigt neizdosies. Šobrīd esot pabeigti ap 70% darbu.

Tas nozīmē, ka teorētiski jaunievēlētajam Valsts prezidentam, tikai pirmos amata mēnešus nāktos pavadīt Melngalvju namā.

Iedzīvotājiem, kas par paveikto var spriest tikai vērojot pili no malas, visuzkrītošākā var likties jaunā krāsa. No blāvi dzeltenās tā kļuvusi daudz piesātinātāka. Būvnieki saka – tonis piemeklēts atbilstoši arhīva materiāliem.

Pilnībā Pils kompleksam, kad tajā varēs atgriezties Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, jābūt pabeigtam uz valsts 100-gadi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl