Jaunais LNO nosaukums raisījis vairākas neskaidrības

2 komentāri

Jebkuram patīk tapt novērtētam. Nu, piemēram, ir labi, ja, šodien, aizvadot darba nedēļu, kāds uzsit uz pleca un saka: ”Malacis, labi pastrādāji.” Skaidrs, ka labi, pat lieliski pastrādājuši mūsu pašmāju baletdejotāji. Tiesa, viņi vienmēr, tā teikt, bijuši operas žanra ēnā, to pierāda pats baltā nama ēkas nosaukums – Latvijas Nacionālā opera.

Tad nu situsi taisnības stunda, un vēsturiskajai ēkai Rīgas centrā teju, teju tapis jauns nosaukums: Latvijas Nacionālā opera un balets.

Tomēr Bez Tabu skatītāja vērsusies pie mums neizpratnē, sakot, ka:

”Tagad Latvijas Nacionālo operu sauks Latvijas Nacionālā opera un balets. Viss jau jauki. Vienīgi man pamatskolas skolēns uzdeva jautājumu, lai paskaidroju šo: vārds opera ir sieviešu dzimte, bet balets –  vīriešu dzimtē. Bet abiem vārdiem priekšā vārds nacionālā. Vai nevajadzētu būt tā, lai šis vārds būtu vienādi piemērots kā sieviešu, tā vīriešu dzimtes vārdam? Piemēram, Latvijas Nacionālā opera un balets?” pauž skatītāja.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • Iveta
    0 0 0

    Iveta

    Un kur tad piemērs palika? Manuprāt lūk kā vajadzēja: Latvijas Nacionālais operas un baleta teātris :-)
  • spalva

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl