Jaunais KNAB vadītājs Straume pauž viedokli par “oligarhu lietu”, un vai tā būtu jāatjauno

1 komentārs
Jaunais KNAB vadītājs Straume pauž viedokli par “oligarhu lietu”, un vai tā būtu jāatjauno
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam izvirzītais kandidāts - Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) departamenta vadītājs Jēkabs Straume piedalās preses konferencē pēc konkursa komisijas lēmuma paziņošanas. (Sintija Zandersone / LETA)

Jaunievēlētais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume, runājot par tā dēvēto “oligarhu lietu”, solīja, – ja tāda lieta būs atkal, tā tiks novesta līdz galam un tiks savākta pietiekama pierādījumu bāze.

Taču vaicāts, vai šai pašai lietai ir iespējama atjaunošana, viņš pauda, – konkrēto lietu ir izbeidzis procesa virzītājs, līdz ar to lietas atjaunošana ir prokuratūras kompetencē.

“Iepazīstoties ar lēmumu lietu izbeigt, ir redzams, ka šis lēmums bijis pamatots. Lieta sākās ļoti skaļi, un indikācijas liecināja par iespējamiem izdarītiem noziegumiem, valsts nozagšanu – tādas indikācijas bija. Tomēr prokuratūras iestādēs ir jāiegūst pierādījumi, lai virzītu lietu uz tiesu. Es nevēlos vainot izmeklētājus vai procesa virzītājus, tomēr daudz dažādi skandāli vijas ap lietu, bija informācijas noplūde,” pauda Straume.

Noskaties video – Straume par “oligarhu lietu”

Jāpiebilst, ka par oligarhu lietu dēvē KNAB sākto krimināllietu, kuras ietvaros notika kratīšanas vairākos ar Aivaru Lembergu, Aināru Šleseru un Andri Šķēli saistītos uzņēmumos un īpašumos.