Komentāri
Jaunais gads atnāks ar pārsteigumu! 1. janvārī +7, bet jau nākamajā dienā -12!
FOTO: LETA

Tāpat kā visu decembri, arī pēdējās 2016. gada dienās mūsu reģionā vēsās gaisa masas mijas ar siltajām; stabilāka sala apstākļu iestāšanās gaidāma vien Jaunajā – 2017. gadā.

Naktī uz ceturtdienu vēl neliels sals tika novērots visā Latvijas teritorijā, tomēr vakar jau dienas laikā Latviju no rietumiem šķērsoja siltā atmosfēras fronte, aiz kuras ar rietumu puses vējiem mūsu teritorijā atsākās silto gaisa masu ieplūšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tās Latvijā valdīs visas pēdējās 2016. gada dienās – visaugstāk termometra stabiņš pakāpsies tieši 31. decembra dienas laikā un vēl 1. janvāra nakts sākumā, kad gaiss būs+4/+7 grādus silts, kas ir ļoti tuvu tam, lai atkal, līdzīgi kā Otrajos Ziemassvētkos, kaut kur Latvijā tiktu uzstādīti jauni maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Tomēr jau 2. janvārī dienas laikā aizsāksies auksta gaisa advekcija – visā teritorijā iestāsies sals -dekādes vidū naktīs teritorijas lielākajā daļā gaidāms sals līdz -5/-12 grādiem, vietām, vējam pierimstot un debesīm skaidrojoties, iespējams pat vēl stiprāks sals.

Kopumā gan prognoztiskā informācija liecina par to, ka vēl aizvien stabili sala apstākļi janvāra pirmajā dekādē varētu nesaglabāties, un aukstās gaisa masas atkal varētu nomainīt siltākas, tomēr šajā periodā, salīdzinājumā ar laika posmu no Ziemassvētkiem līdz gadumijai, sals dominēs pār atkusni.

Atbilstoši gaisa temperatūrai mainīsies arī nokrišņu fāze – 2016. gada pēdējās dienās līņās lietus, 2017. gada 1. janvārī visā teritorijā gaidāms pat ilgstošs lietus, bet jau 2. janvārī lietu pakāpeniski nomainīs slapjš sniegs un sniegs, un no jauna sāks veidoties pirms tam jau atkal pat valsts austrumos nokususī sniega sega.

Iespējams, ka pirms stiprāka sala iestāšanās janvāra 1. dekādes vidū gaidāma vēl intensīvāka snigšana ar puteni, tādēļ zemes virsma vietām var būt pārklāta pat ar gandrīz 10 cm biezu sniega segu.

Laika ziņas

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl