Jaunā veidolā pie skatītājiem atgriežas dejas izrāde “No zobena saule lēca”

0 Komentāru
Jaunā veidolā pie skatītājiem atgriežas dejas izrāde “No zobena saule lēca”
Ilustratīvs foto. (Foto: Ieva Lūka, LETA)

Šonedēļ Vecāķu pludmali piepildījuši dejotāji. Viņi piektdien īstenos mūžībā aizgājušā režisora Uģa Brikmaņa ieceri. Režisors jau sen sapņojis, ka lielu popularitāti iemantojusī izrāde ”No zobena saule lēca” skatītājus sastaptu jūras krastā. Tagad iecere piepildīsies.

Dejas izrāde ”No zobena saule lēca” lielus panākumus un skatītāju simpātijas gūst jau kopš pirmizrādes 2010. gadā. Šajā nedēļas nogalē lielā formātā pie skatītājiem tā atgriezīsies jau piekto reizi. Taču šoreiz pasākuma apmeklētājus tā pārsteigs ar pilnīgi jaunu koncepciju. Proti, dejotāji stāstu izdejos brīvā dabā, jūras krastā.

Mītisko un senatnīgo baltu cilts tradīciju stāstu izstāstīt, basām kājām dejojot pludmales smiltīs, bija nupat viņsaulē aizgājušā izrādes režisora vēlme.

“Tā ir mūsu režisora Uģa Brikmaņa ideja, kuru viņš paspēja izteikt un mēs varam realizēt. Un tas ir ļoti brīnišķīgi. Jo šī te jūras klātesamība, tāds viens no varenākajiem dabas simboliem, un brīva daba, kas neprasa absolūti nekādas scenogrāfiskas lietas. Diemžēl mums ir jābūvē tribīnes, lai skatītāji to redzētu, bet, ja mēs varētu iztikt bez apbūves lietām, bez tādas dzelžainas sintētikas, mēs labprāt iztiktu vispār, bet skatītājiem skats uz jūru caur dejotājiem būs fantastisks,” stāsta dejas izrādes producents Edžus Arums.

Baltu būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības un kāzas izdejos vairāk nekā tūkstoš dejotāju no visas Latvijas. Daudzi atzīst, ka šī ir aizraujoša pieredze, taču vienlaikus tā prasa lielus pūliņus. Lai gan šī dejas izrāde aizvadīto gadu laikā jau paspējusi iekarot daudzu skatītāju sirdis, tie, kuri skatīs to atkārtoti, tiks ierauti jaunos piedzīvojumos.

“Šī situācija diktē to, lai šī izrāde būtu pilnīgi īpaša, lai tā nebūtu līdzīga pilnīgi nevienai, kas ir bijusi pirms tam. Un arī, protams, horeogrāfija būs ūdenī. Jūras māte man nepiedotu, ja mēs viņu ignorētu. Jauniešiem ir radusies viena pilnīgi jauna horeogrāfija, ko viņi dejos vienkārši ūdenī,” norāda dejas izrādes horeogrāfs Agris Daņiļevičs.

Izrāde Vecāķu pludmalē būs skatāma četros koncertos rīt un parīt.

0 Komentāru