”Ja Latvijā gribam mieru, jāgatavojas karam” jeb spilgtākie šīs nedēļas citāti

0 Komentāru
”Ja Latvijā gribam mieru, jāgatavojas karam” jeb spilgtākie šīs nedēļas citāti
FOTO: LETA

Portāls Skaties.lv turpina aizsākto tradīciju un apkopojis šonedēļ sabiedriskajā telpā izskanējušos spilgtākos, asākos, sulīgākos un trāpīgākos citātus. Nododam tos Tavam vērtējumam!

Plašu rezonansi  sabiedrībā ieguvis ārlietu ministra Edgara Rinkēviča publiskais paziņojums par viņa seksuālo orientāciju: ”Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veida partnerattiecībām, cīnīšos par to, zinu, ka tūliņ būs megahistērja, bet #Proudtobegay,” mikroblogošanas vietnē Twitter paudis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Iepriekš ārlietu ministrs par savu privāto dzīvi runājis izvairīgi, taču atsevišķos medijos iepriekš izskanējušas baumas, ka ministrs joprojām dzīvo kopā ar savu mammu un līdz šim nav bijis arī precējies.
Līdzšinējais finanšu ministrs Andris Vilks: ”Man lielākais pārsteigums un neizpratne ir par to, ka politisko partiju līderi visu laiku necenšas būt izpildvarā. Viņi visu laiku meklē visādus cilvēkus, kas būs ministri, premjeri, bet paši paliek maliņā un skatās, kā tos slānīs,” pēc pēdējās vecā Laimdotas Straujumas Ministru kabineta sēdes izteicās līdzšinējais finanšu ministrs Andris Vilks.
Režisors Alvis Hermanis Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzvedību raksturojis kā sabojātu rotaļlietu: ”Kremlī labā roka nezina, ko dara kreisā,” pārliecināts režisors Alvis Hermanis, kura iestudēto izrādi Šukšina stāsti Maskavas Nāciju teātrī 4. novembrī noskatījās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš uzreiz pēc izrādes noskatīšanās ”uzvedās necienīgi publiskā vietā”.
Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama atzinusi, ka Latvijā vienmēr ir bijušas krāpniecības publisko iepirkumu sektorā: ”Publisko iepirkumu karteļi ir bijuši, ir un būs. Daudz kas atkarīgs no sabiedrības un uzņēmēju attieksmes. Tas ir smagākais konkurences tiesību pārkāpums. Tā ir krāpšana un zādzība no sabiedrības,” medijiem atzina Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Abrama.
Politologi: Nemiermīlīga, ar grīļīgu kursu, ar deputātu staigāšanām no vienas partijas uz otru – tā jauno Saeimas sasaukumu, kas otrdien, 4. novembrī, pulcējas uz pirmo sēdi, jau tagad raksturo politologi. Tajā pašā laikā viņi atzīst, ka jaunajam parlamentam ir potenciāls būt spēcīgam, ja vien tajā spēs vienoties par konstruktīvu darbošanos kopīgu mērķu labad, nevis nodosies partiju spēlēm. 
Ārpolitikas eksperts: Ja Latvijā gribam mieru, jāgatavojas karam: Ukrainas krīzes un Krievijas militāro aktivitāšu kontekstā Latvijā ir jāatceras vecā patiesība – ”gribi mieru, gatavojies karam”, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kāris Bukovskis.
Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis: ”Vladimirs Putins mēģina mainīt savu un Krievijas lomu globālajā politikā. Viņš mēģina atstāt paliekošu iespaidu Krievijas un pasaules vēsturē. Šinī gadījumā viņš mēģina no jauna atkal radīt “otro polu”, pie kura viņš bija tik labi pieradis Aukstā kara laikā,” intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kāris Bukovskis, skaidrojot, ka Putins mēģina pretnostatīt Krieviju rietumvalstīm.

Kura, Tavuprāt, ir spilgtākā šīs nedēļas frāze?

Rezultāti:
43%

Edgars Rinkēvičs

29%

Andris Vilks

0%

Alvis Hermanis

29%

Politologi

0%

Skaidrīte Ābrama

0%

Kārlis Bukovskis

0 Komentāru