Jaunā 20 eiro banknote apgrozībā nonāks 25.novembrī

Komentāri

Eiropas Centrālās Bankas (ECB) prezidents Mario Dragi šodien ECB galvenajā mītnē Frankfurtē publiskoja jauno 20 eiro banknoti un paziņoja, ka tā tiks laista apgrozībā 2015.gada 25.novembrī. 

  • Jaunās 20 eiro banknotes hologrammā iestrādātais logs ar portretu ir novatorisks risinājums banknošu izgatavošanas tehnoloģijā.
  •  Aplūkojot banknoti pret gaismu, logs kļūst caurskatāms un tajā no abām banknotes pusēm redzams mitoloģijas tēla Eiropas portrets. Tāpat kā uz jaunās 5 eiro un 10 eiro banknotes, arī uz jaunās 20 eiro banknotes ir smaragdzaļš skaitlis un ūdenszīmē iestrādāts Eiropas portrets.
  • Jaunā 20 eiro banknote nonāks apgrozībā 2015. gada 25. novembrī, nodrošinot banknošu apstrādes iekārtu ražotājiem, skaidrās naudas apstrādātājiem un citām iesaistītajām pusēm deviņu mēnešu ilgu periodu, lai sagatavotos jaunās banknotes ieviešanai.

Jaunā 20 eiro banknote ir trešā banknote Eiropas sērijā, kura pakāpeniski aizstāj pirmo eiro banknošu izlaidumu, kas nonāca apgrozībā 2002.gadā. Eiropas sērijas 5 eiro banknote tika izlaista 2013. gada maijā un 10 eiro banknote – 2014.gada septembrī. Šodien publiskotajai 20 eiro banknotei laika gaitā sekos jaunā 50 eiro, 100 eiro, 200 eiro un 500 eiro banknote.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Euro banknotes tagad izmanto 338 miljoni cilvēku 19 valstīs, un to kopējā nominālvērtība ir 1 000 miljardi eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl