Jau vairāk nekā desmit gadus vairāki Lemberga konti Latvijas bankās ir bloķēti

3 komentāri
Jau vairāk nekā desmit gadus vairāki Lemberga konti Latvijas bankās ir bloķēti
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Vairāki Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) konti Latvijas bankās bloķēti vairāk nekā desmit gadu, aģentūrai LETA apstiprināja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Viņa minēja, ka valsts apsūdzības uzturētāji Lemberga krimināllietas izmeklēšanas laikā, tostarp tiesas debašu laikā, norādīja, ka apsūdzētajam ir uzlikti aresti vairākiem aktīviem, tostarp vairākās kredītiestādēs (arī ārvalstu) esošajiem bezskaidras naudas līdzekļiem. Aresti tostarp uzlikti 2007. gadā.

Vienlaikus Lemberga valsts amatpersonas deklarācijas liecina, ka pēdējos gados viņam ir konti divās bankās – “Swedbank” un “Privatbank”, kamēr iepriekš viņam konti bijuši arī citās bankās, tostarp “Nordea Bank” Latvijas filiālē, “DNB bankā” (šobrīd “Luminor Bank”), “SEB bankā”, “Latvijas krājbankā”, “Latvijas hipotēku un zemes bankā” (šobrīd “Attīstības finanšu institūcija “Altum””) u.c.

Tostarp, piemēram, “Swedbank” konta atlikums ASV dolāros Lembergam kopš 2009. gada beigām ir nemainīgs – 30 486,89 ASV dolāri, kamēr arī 2006. gada beigās, 2007. gada beigās un 2008. gada beigās konta atlikums bija ļoti līdzīgs – attiecīgi 30 314,48 ASV dolāri, 30 391,13 ASV dolāri un 30 467,99 ASV dolāri.

“Swedbank” mediju attiecību vadītājs Jānis Krops aģentūrai LETA norādīja, ka banka seko līdzi izmaiņām starptautiskajos sankciju sarakstos un nesadarbojas ar personām, kuras ir iekļautas šādos sarakstos. Tas attiecas gan uz juridiskām, gan arī uz privātpersonām.

“Ja gadījumā kāds no bankas esošiem klientiem tiek iekļauts sankciju sarakstā, tad atbilstoši normatīvu prasībām banka atturas no jebkāda veida darījumiem ar šo personu, tostarp liedz saņemt un veikt maksājumus, un turpmākā rīcība tiek saskaņota ar valsts institūcijām, kuru norādījumiem banka seko,” skaidroja Krops.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijs Lembergs un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

3 komentāri