3 komentāri
Jau tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies pirmie bēgļi; viņu integrācijai plāno tērēt pusmiljonu
FOTO: LETA

Jau tuvākajā laikā gaidāma pirmo patvēruma meklētāju ierašanās, kuri Latvijā tiks nogādāti no bēgļu nometnēm Itālijā vai Grieķijā.

Precīzs datums vēl nav zināms, jo tas atkarīgs no tā, cik ilgs laiks nepieciešams drošības iestādēm, lai izvērtētu imigrantus. Tā šonedēļ intervijā LNT raidījumā 900-it sekundes sacīja demisionējusī premjerministre Laimdota Straujuma. Taču pēc viņas teiktā, patvēruma meklētāju ierašanās nu jau ir vien dažu nedēļu jautājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr nav kliedētas bažas, vai Latvija ir gatava uzņemt patvēruma meklētājus. Risku rada, piemēram, tas, ka vēl netiek apgūts imigrantu integrācijai atvēlētais finansējums, par ko ir atbildīga Kultūras ministrija.

Saskaņā ar ministrijas sniegto informāciju, sagatavošanās darbus tā sāks veikt ne ātrāk kā nākammēnes. Tātad tikai pēc tam, kad saskaņā ar Straujumas prognozēm, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros, Latvijā jau būs ieradušies pirmie imigranti.

Saskaņā ar valdībā apstiprināto bēgļu uzņemšanas plānu, lai iebraucējus integrētu, Kultūras ministrijai šogad atvēlēts gandrīz pusmiljons eiro.

No tiem 255 tūkstoši paredzēti tulku pakalpojumiem. Tomēr tulki darbu tik drīz nevarēs sākt, jo vēl pat nav izsludināts iepirkuma konkurss. To plānots darīt tikai nākamajā mēnesī.

Un kamēr nav zināmi iepirkuma konkursa rezultāti, nav arī skaidrības, kad būs sagatavota patvēruma meklētājiem paredzētā ievadkursu programma par Latviju un praktiskās mācības.

Šim mērķim atvēlēti gandrīz 150 tūkstoši. Tāpat joprojām nav sākušās dažādu jomu speciālistu mācības starp kultūru jautājumos, kam atvēlēti vairāk nekā 30 tūkstoši. Apmācību plānots sākt tikai martā.

TOP komentāri

 • Janis Jonins
  0 0 0

  Janis Jonins

  neparieza politika,lai Merkele atzist ka vinu integracijas plans ir izgazies.
 • Kaža
  0 0 0

  Kaža

  Un kā tad ar Dombrovska izsludināto un spēkā esošo līdzekļu "KONSOLIDĀCIJU"???
 • Silva
  0 0 0

  Silva

  Ka nu mēs tik sīki plānus kaltu kā pensionāriem palīdzēt, kā savus bērnus ārstēt, lai cilvēkiem nav jāsagrabina. Skumji. Aiz vien vairāk cilvēku sāk ienīst šīs valsts valdību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl