Jau otro dienu turpina dzēst plašo ugunsgrēku Valdgalē – vairākiem ugunsdzēsējiem nepieciešama mediķu palīdzība

Pievienot komentāru
Jau otro dienu turpina dzēst plašo ugunsgrēku Valdgalē – vairākiem ugunsdzēsējiem nepieciešama mediķu palīdzība
Foto: Ģirts Grenevics, Talsu TV / LETA

Jau otro dienu turpinās intensīvi dzēšanas darbi meža un kūdras ugunsgrēkā Valdgales pagastā. Veicot savus darba pienākumus, ugunsdzēsējiem bijusi nepieciešama arī mediķu palīdzība, – tā telefonintervijā “900 sekundēm” apliecināja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Ugunsdzēsēji-glābēji visas nakts garumā turpinājuši dzēšanas darbus un ugunsgrēka izplatība dažās vietās ir ierobežota. Taču tiek turpināts darbs, lai ugunsgrēku ierobežotu pilnībā, jo joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās. Lielu lomu spēlē arī laikapstākļi – nakts laikā pierima mainīgais vējš, kas līdz tam bija salīdzinoši stiprs, un samazinājās arī sadūmojums no ugunsgrēka. Tomēr ja šodienas laikā vējš kļūs stiprāks, situācija var atkal mainīties, norāda VUGD pārstāve.

Veicot dzēšanas darbus, diemžēl cietuši arī ugunsdzēsēji – viens no gadījumiem noticis trešdienas vakarā, un cietušais hospitalizēts, bet pie mediķiem vērsušies vēl pieci ugunsdzēsēji, kuri gan pēc pirmās palīdzības saņemšanas varēja turpināt darbu.

Glābējiem šajos dzēšanas darbos ir arī dažādi problemātiski faktori – ne tikai vējš un sausums, bet arī ūdens ņemšanas vietas. Tādu tur nav, tāpēc glābējiem nākas strādāt ar ūdens pievešanu. Uz vietas strādā vairāk nekā 50 glābēju, un darbs intensīvi turpinās.