Jau nākamgad Rīgā sāks atsavināt “Rail Baltica” izbūvei nepieciešamos īpašumus

0 Komentāru
Jau nākamgad Rīgā sāks atsavināt “Rail Baltica” izbūvei nepieciešamos īpašumus
Foto: LETA

Šodien “Eiropas dzelzceļa līniju” Attīstības un sadarbības departamenta direktors Agnis Driksna paziņoja, ka jau 2017. gadā Rīgā sāks atsavināt dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” izbūvei nepieciešamos nekustamos īpašumus. Tv3 Ziņas noskaidroja, ka šis būs viens no būtiskākajiem nākamā gada darbiem saistībā ar “Rail Baltica” izbūvi.

Nekustamo īpašumu īpašnieki, kurus skars atsavināšana, tiks informēti par procesa sākšanu, pēc tam sekos nekustamo īpašumu vērtēšana, tiks noskaidrots, cik daudz īpašumu nepieciešams dzelzceļa būvniecībai, pēc tam sekos vienošanās par kompensācijās izmaksājamo summu. Tad Satiksmes ministrija sagatavos līgumu, ko virzīs apstiprināšanai Ministru kabinetā. Nekustamo īpašumu īpašnieki saņems atlīdzību vispirms, bet tikai pēc tam īpašums tiks pārrakstīts uz valsts vārda.

Driksna akcentēja, ka 2016. gads “Rail Baltica” projekta īstenošanā bijis svarīgs, jo valdība apstiprinājusi “Rail Baltica” trases plānu. Līdz ar to Latvija varēja sākt rīkot stacijas uzbēruma un tilta starptautisko metu konkursu, kurš rezultējās ar starptautiskās žūrijas lēmumu piešķirt divas otrās vietas.
Tāpat patlaban tiek gaidīti piedāvājumi par “Rail Baltica” stacijas pirmās kārtas būvniecību starptautiskajā lidostā “Rīga”, no kuriem izvēlēsies piecus, kuri tiks aicināti sagatavot projektēšanas finanšu piedāvājumus.

Jau ziņojām, ka “Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni. “Rail Baltica” būs elektrificēta divu ceļu dzelzceļa līnija gan pasažieru, gan kravas vilcienu kombinētajai satiksmei.

Video

0 Komentāru