19 komentāri
Jau drīzumā Latvijā ieradīsies pirmie bēgļi! Aicina viņus neuztvert kā apdraudējumu
FOTO: LETA

Jau pēc dažām nedēļām Latvijā ieradīsies pirmie bēgļi, kurus no Grieķijas un Itālijas pārvietos uz mūsu valsti. Iekšlietu ministrija ir gatava iedarbināt plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai.

Tomēr par daudziem praktiskiem jautājumiem vēl ir daudz neskaidrību. Biedrības Patvērums. Drošā māja pārstāvjiem nav informācijas par pieejamo finansējumu, lai sāktu strādāt ar bēgļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī sabiedrība uzdod daudz jautājumu. Tostarp, kur bēgļi dzīvos, kur strādās, vai viņi nepadraudēs mūsu kultūras telpu.

Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts bija pulcējušies radošās inteliģences pārstāvji – aktieri, režisori, mākslinieki, žurnālisti, mācītāji.

Plašā diskusijā viņi centās rast atbildes uz jautājumiem par bēgļu integrāciju sabiedrībā un iespējamajām sekām. Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela akcentēja, ka mēs visu laiku dzīvojam saspringtībā. Neraugoties uz visām pārestībām, Latvija un latvieši ir izdzīvojuši. Uz bēgļiem nevajadzētu raudzīties kā uz apdraudējumu.

Jautājumā par bēgļiem Latvijas sabiedrība ir sadalījusies divās nometnēs – vieni pauž atbalstu un brīvprātīgi organizē atbalstu patvēruma meklētājiem – otri publiski kritizē bēgļu palīdzības programmas un akcentē iespējamos draudus. Baznīca aicina šo jautājumu skatīt pragmatiski.

Bēgļu krīze ir radījusi šķelšanos arī starp Eiropas valstīm un valstu iekšienē. Tas ir viens no nopietnākajiem izaicinājumiem Eiropas Savienībā (ES). Tā nav nepārvarama problēma un arī Latvija tiks galā.

Prognozējams, ka jau pēc dažām nedēļām Latvijā ieradīsies pirmie bēgļi, kurus no Grieķijas un Itālijas pārvietos uz mūsu valsti. Viņu pirmā uzturēšanās vieta būs patvēruma centrā Mucenieki.

Atgādinām, ka Latvijas valdība piekritusi brīvprātīgi vairāku gadu laikā uzņemt 776 patvēruma meklētājus. Mūsu valsts ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, būtiskas ir svešvalodu prasmes, vēlama darba pieredzes un derīgi ceļošanas dokumenti.

TOP komentāri

 • ups
  +12 +12 0

  ups

  vietējie spiesti braukt prom,jo nav darba bet mēs esam tik žēlsirdīgi,ka uzņemam vēl svešos. Būs kā krievu laikos kad gucuļi nāca iekšā,tiem algas bij divreiz lielākas nekā vietējiem. Skumji un tai pašā laikā tracinoši!!!!!!!
 • fixsss
  +9 +9 0

  fixsss

  visos laikos ir bijuši tautas nodevēji,kas ir izcēlušies ar izdabāšanu svešām varām,konkrētie ES,nu lūk,te viņi ir...kangari
 • Imants Mertens
  +9 +9 0

  Imants Mertens

  ceru ka nesatikšu,pašiem nav darbs,viņiem būs!!!!rīgas birokrāti atbrauciet arī kādreiz uz laukiem.kaut gan jau nekā te nav ne cilvēku ne darbs.būs vismaz mori,kā rezervātā!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl