Jau drīzumā gaidāmas izmaiņas elektrības rēķinos

3 komentāri
Jau drīzumā gaidāmas izmaiņas elektrības rēķinos
FOTO: LETA

Jau drīzumā gaidāmas izmaiņas elektrības rēķinos, jo jaunu tarifu projektu iesniedzis uzņēmums Sadales tīkls. Šodien sabiedrisko pakalpojumu regulators par to rīko uzklausīšanas sanāksmi.

Izmaiņas attieksies uz sadales sistēmas pakalpojumiem, kas kopš tirgus atvēršanas elektrības rēķinos tiek norādīti atsevišķi.

Tās tiek pamatotas ar nepieciešamību veikt ieguldījumus elektrolīnijās, kā arī jauna apmaksas principa ieviešanu.

Ņemot vērā, ka vairāk nekā 100 000 objektu, piemēram, garāžas un vasarnīcas, elektrību netērē vai tērē maz, iecerēts ieviest fiksētu maksu, kas nebūs atkarīga no patēriņa.

Pēc regulatora iepriekš skaidrotā, līdz ar izmaiņām lielākajai daļai mājsaimniecību jeb tiem, kas mēnesī tērē virs 100 kilovatstundām, rēķins visdrīzāk nepieaugs vai pat samazināsies.

Sadales tīkla iepriekš veiktie aprēķini liecina, ka mazajiem patērētājiem pieaugumus rēķinā varētu būt līdz nepilniem pieciem eiro, bet lielākiem samazinājums pārsniegtu šo summu.

Tas gan vēl var mainīties, jo regulators lūdzis precizēt aprēķinus.

TOP komentāri

 • annina
  +2 +2 0

  annina

  kaut kads absurds driz jau ari veikali ja nepirksim dargu maizi vienalga maksasim nesaprotu kas si ir par valsti ta jau visi ir izdziti arpus latvijas laikam grib vel tos pedejos nogremdet kas vel ar visiem spekiem turas uz udens
 • Neizpratne
  +2 +2 0

  Neizpratne

  Es galīgi nesaprotu, elektrības piegādātājus sadalīja vairākos lai būtu konkurence un cilvēkiem galu galā mazāk jāmaksā. Rezultātā tomēr maksājam vairāk kā līdz šim.
  Ik pa laikam paaugstina elektrības maksu ar aizbildinājumu ka jāmodernizē un jālabo infrastruktūra, bet tā summa nez kāpēc lejā nekāpj, tātad var spriest, ka tomēr nelabo tā kā solīja.
  Un kur paliek fakts, ka mēs esam pārmaksājuši entos gadus par elektrību, un turpinām to darīt vēl jo projām?
  lai kā censtos tērēt elektrību taupīgi (pērkot maksimāli ekonomisku elektrotehniku, LED spuldzes), ilgtermiņā tik un tā nemaksāju mazāk, kur ir loģika?
 • Vērmanis
  0 0 0

  Vērmanis

  Šo valsti ir nolemts izputināt, to var vērot pēc lielo darboņu "aktivitātēm", tauta viņiem pie kājas ka tik peļņa..., kura arī drīz viņiem apsīks, jo pasaulei tuvojas nopietnas un lielas pārmaiņas, kur šiem darboņiem vairs nebūs teikšanas... tie paši tiks saukti atbildības, to viņi vēl neapjēdz kā bērni...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl