Jau devīto reizi par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts Latvenergo

Komentāri

Šodien publicēts jaunākais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops. Lielu pārsteigumu gan nav – līderis jau ierasti ir energomilzis Latvenergo. Arī pārējās augstajās vietās ir valsts kapitālsabiedrības, privāto uzņēmumu tajā ir mazāk. Tops iezīmē arī citu tendenci – Baltijas mērogā starp vērtīgākajiem parādās tikai viens Latvijas uzņēmums.

Valsts vērtīgākie uzņēmumi tiek noteikti pēc to finanšu pārskatiem un situācijas Eiropas biržās. Pēdējos deviņus gadus topa virsotne ir nemainīga – valsts vērtīgākais uzņēmums ir energokompānija Latvenergo, tam seko Swedbank un Latvijas Valsts meži.

Energouzņēmuma novērtējums šā gada topā sasniedzis 1,3 miljardu eiro. Savus panākumus Latvernergo skaidro ar iespēju darboties brīvajā elektrības tirgū.

Pārsvarā TOP desmitniekā dominē valsts kapitālsabiedrības, piemēram, Latvijas Gāze un Latvijas Dzelzceļš, bet parādās arī privātie uzņēmumi, piemēram, datortīklu aprīkojuma ražotājs Mikrotīkls, kas uzmanību izpelnījies kā liels ziedotājs.

Tomēr Baltijas vērtīgāko uzņēmumu topā Latvija pārlieku neizceļas – tajā piektajā vietā ierindojas Latvenergo, un tas ir vienīgais uzņēmums no Latvijas. Pārējā desmitnieka dominē kaimiņvalstu vai starptautiskie uzņēmumi.

Pirmo reizi kopš 2010. gada mazinājusies arī topa uzņēmumu kopējā vērtība – visas TOP101 kompānijas ir 15,7 miljardi eiro vērtas.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl