Jarmarkā studentu darbu cenas sasniedz pat tūkstošus

Komentāri

Vēl tikai divas dienas būs atvērta Jarmarka – Latvijas Mākslas akadēmijas studentu radīto mākslas darbu gadatirgus. Tas notiek jau 13. reizi, ieņemot nozīmīgu vietu kultūras notikumu dzīvē. Taču daļa apmeklētāju uz Jarmarku dodas kā uz bezmaksas izstādi, jo studenti saviem mākslas darbiem noteikuši pārāk augstu cenu. 

Mākslas akadēmijas studenti Jarmarkā pārdod visa gada laikā izpausto talantu, tostarp mācību uzdevumus un kursa darbus. Šogad gadatirgū 15 000 radošo vienību – lielākoties gleznas, vides un interjera priekšmeti, grafikas un stikla darbi, rotas un apģērbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad pašas pieprasītākās atkal ir studenšu Alises Mediņas un Anetas Kalniņas gleznas, kurām tiek prognozēta spožu mākslinieču slava. No otras puses, citiem pircējiem Jarmarkā izšķirošais ir sajūtu klikšķis – ja patīk, tātad īstais darbs.

Jarmarka bija stāvgrūdām pilna ar pircējiem tieši pirms Ziemassvētkiem, un līdz šim brīdim pārdoti tūkstošiem darbu ar iespaidīgu kopsummu.

Gadatirgus organizētāji nevēlas to atklāt, drošības apsvērumu dēļ, jo norēķini tiek veikti skaidrā naudā, un ne vienmēr klāt ir apsargi. Mākslas darbi maksā – no padsmit līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro, kur daudzām studentu gleznām vidējā cena ir 300 eiro.

Taču daļa uz Jarmarku atnākušo ir vīlušies – cenas pārāk augstas, tāpēc atliek vien noskatīties kā bezmaksas izstādē.

Bakalaura programmas 2. kursa studente savai stikla vitrāžai pielikusi vienu no augstākajām cenām Jarmarkā – vairāk nekā septiņi tūkstoši.

Lielāko daļu naudas studenti patur sev. Neliels procents nonāk labdarībai. Proti, līdzšinējos gados restaurētas Mākslas akadēmijas vēsturiskās telpas, piemēram, griestu gleznojumu atjaunošanai aulā, kurā šobrīd notiek gadatirgus.

Par šīs Jarmarkas ienākumiem tiks restaurēts akadēmijas īpašums vasaras plenēru un simpoziju rīkošanai.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl