Jarmarkā studentu darbu cenas sasniedz pat tūkstošus

Komentāri

Vēl tikai divas dienas būs atvērta Jarmarka – Latvijas Mākslas akadēmijas studentu radīto mākslas darbu gadatirgus. Tas notiek jau 13. reizi, ieņemot nozīmīgu vietu kultūras notikumu dzīvē. Taču daļa apmeklētāju uz Jarmarku dodas kā uz bezmaksas izstādi, jo studenti saviem mākslas darbiem noteikuši pārāk augstu cenu. 

Mākslas akadēmijas studenti Jarmarkā pārdod visa gada laikā izpausto talantu, tostarp mācību uzdevumus un kursa darbus. Šogad gadatirgū 15 000 radošo vienību – lielākoties gleznas, vides un interjera priekšmeti, grafikas un stikla darbi, rotas un apģērbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad pašas pieprasītākās atkal ir studenšu Alises Mediņas un Anetas Kalniņas gleznas, kurām tiek prognozēta spožu mākslinieču slava. No otras puses, citiem pircējiem Jarmarkā izšķirošais ir sajūtu klikšķis – ja patīk, tātad īstais darbs.

Jarmarka bija stāvgrūdām pilna ar pircējiem tieši pirms Ziemassvētkiem, un līdz šim brīdim pārdoti tūkstošiem darbu ar iespaidīgu kopsummu.

Gadatirgus organizētāji nevēlas to atklāt, drošības apsvērumu dēļ, jo norēķini tiek veikti skaidrā naudā, un ne vienmēr klāt ir apsargi. Mākslas darbi maksā – no padsmit līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro, kur daudzām studentu gleznām vidējā cena ir 300 eiro.

Taču daļa uz Jarmarku atnākušo ir vīlušies – cenas pārāk augstas, tāpēc atliek vien noskatīties kā bezmaksas izstādē.

Bakalaura programmas 2. kursa studente savai stikla vitrāžai pielikusi vienu no augstākajām cenām Jarmarkā – vairāk nekā septiņi tūkstoši.

Lielāko daļu naudas studenti patur sev. Neliels procents nonāk labdarībai. Proti, līdzšinējos gados restaurētas Mākslas akadēmijas vēsturiskās telpas, piemēram, griestu gleznojumu atjaunošanai aulā, kurā šobrīd notiek gadatirgus.

Par šīs Jarmarkas ienākumiem tiks restaurēts akadēmijas īpašums vasaras plenēru un simpoziju rīkošanai.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl