Jāņusiers iekļauts ES nacionālo produktu reģistrā

Komentāri
Jāņusiers iekļauts ES nacionālo produktu reģistrā
FOTO: LETA

Un tieši valsts svētku priekšvakarā kļuvis zināms, ka tradicionālais jāņusiers iekļauts Eiropas Savienības (ES) nacionālo produktu reģistrā.

Eiropas Komisija (EK) savā paziņojumā jāņusieru ir raksturojusi kā produktu, kas ražots no piena un biezpiena, izmantojot tradicionālu, gadsimtiem ilgi nemainītu metodi.

Tajā tiek arī izcelts, kāpēc sieram ir dots īpašais nosaukums jāņusiers. Jāņu siers ir iekļauts reģistrā līdzās jau iepriekš tajā ierakstītajiem latviešu nacionālajiem ēdieniem – sklandrausim, salinātajai rupjmaizei, Carnikavas nēģiem un Latvijas pelēkajiem zirņiem.

Vai iekļaut sarakstā arī jāņusieru, EK vērtējusi gadu. Patlaban ES Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā ir vairāk nekā septiņsimt produktu no visām ES dalībvalstīm.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl