Jansons: “Es varēju būt jūrnieks, nevis tiesībsargs.” Valsts prezidenta amata kandidāts īsā laikā atbild uz desmitiem jautājumu

5 komentāri
Jansons: “Es varēju būt jūrnieks, nevis tiesībsargs.” Valsts prezidenta amata kandidāts īsā laikā atbild uz desmitiem jautājumu

Latvijā tuvojas vēlēšanu laiks. Iedzīvotāji vēlēs Eiropas Parlamenta deputātus, bet Saeima lems, kurš būs Latvijas nākamais prezidents. “900” sekundes tikās ar vienu no prezidenta amata kandidātiem, tiesībsargu Juri Jansonu, uz mazliet citādāku sarunu.

Par cilvēkiem, kas pretendē uz mūsu valsts augstāko amatu interneta vietnēs ir atrodami CV, darba vietu apraksti un politiskās aktivitātes. “900 sekundes”, veido stāstu sēriju par to, kas šajos CV nav. Valsts prezidenta amata kandidāti atbild uz vairākiem desmitiem jautājumu un izvēlas sev nozīmīgu vietu, kur tikties.

Tiesībsargs kā tikšanās vietu izvēlējies ledlauzi “Varma”, jo viņa vectēvs 1995. gadā uz tā bija pirmais kapteinis. Vectēvs viņa dzīvē ir bijusi liela autoritāte, un arī jūra Jansonam ir tuva. Sarunas gaitā Valsts prezidenta amata kandidāts atzīst, ka dažādu apstākļu sakritību dēļ viņš būtu varējis izvēlēties tieši šo profesijas ceļu.

Runājot par savām mīļākajām grāmatām, viņš min grieķu filozofu Platonu, Makjavelli darbu “Valdnieks”, kā arī Gētes “Faustu”. Šīs grāmatas viņš pārlasa regulāri, jo tas noder, pasniedzot tiesību filozofiju.

No pasaules politiķiem Jansonam simpatizē, kā sevi pasniedz Francijas prezidents Emanuels Makrons, un visgrūtākais lēmums prezidenta amatā, pēc viņa domām, varētu būt Saeimas atlaišana.

Cilvēks politikā: Juris Jansons atbild uz jautājumiem