1 komentārs

Pēc Rīgas Centrālcietumā pavadītiem astoņiem mēnešiem tiesa otrdien, 14. februārī, lēma pret drošības naudu atbrīvot ietekmīgo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu. Viņš apsūdzēts par naudas izspiešanu un atmazgāšanu.

Brīvībā Sprūds gan tiks tikai tad, ja samaksās 500 tūkstošus eiro – līdz šim lielāko tiesas noteikto drošības līdzekli Latvijā.

Bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds apcietinājumā atrodas kopš pērnā gada jūnija. Viņu un vairākas citas personas aizturēja par “Trasta komercbankas” likvidācijas procesa izmantošanu savtīgos nolūkos. Sprūds aiz restēm ir palicis pēdējais no saviem sabiedrotajiem. Taču, ja mēneša laikā viņš varēs samaksāt rekordlielu drošības naudu pusmiljona eiro apmērā, viņu no apcietinājuma atbrīvos.

Aizdomās turamā advokāts Jānis Rozenbergs neslēpj, ka tiesai jau iepriekš ir piedāvājis apcietinājumu aizstāt ar drošības naudu, taču krietni mazāku summu, jo šādas naudas Sprūdam vairs nav. To būs iespējams rast tikai ar trešo personu palīdzību. Pats aizdomās turētais pēc tiesas sprieduma bija reti runīgs un apņēmības pilns tiesas noteiktā mēneša laikā naudu dabūt.

“TV3 Ziņas”: Jūs atbrīvos pret pusmiljonu?

Sprūds: Tā var gadīties.

 

Būs iespējams tādu naudu mēneša laikā atrast?

Jāmēģina fiksi kaut kur dabūt!

 

Rozenbergs neslēpj, ka ir pārsteigts par tiesas bardzību, tomēr tā ir iespēja dabūt Sprūdu brīvībā. “Līdz šim gana apjomīgās, sarežģītās lietās šie apcietinājuma termiņi lielākoties nav pārsnieguši divus līdz četrus mēnešus, tādēļ, manuprāt, arī šie astoņi mēneši līdz šim ir bijuši pārmērīgi vai lieki, kā vēlaties. Un drošības naudas summa, protams, ir iespaidīga, Latvijas līdzšinējai tiesu praksei, varētu teikt, neparasta,” komentē Sprūda advokāts.

Sprūda apsūdzības virzītāja – prokuratūras – pārstāvis atteicās komentēt, vai, Sprūdam atrodoties brīvībā, tiktu traucēta patiesības noskaidrošana un notiktu personu ietekmēšana. Tiesas lēmumu viņš neapšauba.

“Prokuratūras mērķis viennozīmīgi nav maksimāli ilgi turēt personu apcietinājumā, tiesa tā ir lēmusi, turpināsim darbu, lietu virzīsim uz tiesu. Viss atkarīgs, cik ilgā laikā un vai Māris Sprūds atradīs šos drošības naudai nepieciešamos līdzekļus,” atzīst Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Uldis Cinkmanis.

Atgādinām, ka divi bijušie maksātnespējas administratori – Māris Sprūds un Ilmārs Krūms – kopā ar vēl četrām personām ir apsūdzēti par organizētu lielu naudas summu izspiešanu no “Trasta komercbankas” kreditoriem. Par iespēju atgūt noguldījumus, apsūdzētie pieprasījuši savu lauvas tiesu.

Jāpiebilst, ka Sprūdam noteiktā drošības nauda ir lielākā Latvijas tiesu vēsturē. Līdz šim rekordsumma bija 400 tūkstoši eiro, kas samaksāta par bijušā “Latvijas Dzelzceļa” valdes priekšsēdētāja Uģa Magones brīvību.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl