“Ja pilsētai nav naudas kokiem, ļaut iedzīvotājiem pašiem stādīt,” rīdzinieku forumā izskan dažādi priekšlikumi

0 Komentāru
“Ja pilsētai nav naudas kokiem, ļaut iedzīvotājiem pašiem stādīt,” rīdzinieku forumā izskan dažādi priekšlikumi
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Šodien, 8. aprīlī, Rīgas domē notiek forums “Par cilvēkiem draudzīgu Rīgu”. Tā mērķis ir izstrādāt priekšlikumus pilsētas attīstības uzlabošanai.

Forumā tiek sagatavoti dažādi priekšlikumi Rīgas vadībai, Saeimai un valdībai ar mērķi padarīt galvaspilsētu cilvēkiem draudzīgu.

Piemēram, izskanēja priekšlikums, kā Rīgu padarīt zaļāku – pilsēta izstrādā apzaļumošanas plānu, bet, ja nav naudas, ļauj iedzīvotājiem pašiem stādīt, bet atbilstoši pilsētas akceptētajam plānam.

Atsevišķās darba grupās foruma dalībnieki sagatavo priekšlikumus tādās jomās kā laba pārvaldība, decentralizācija un labāka dzīve apkaimēs. Tāpat tiks pievērsta uzmanība tādu priekšlikumu izstrādāšanai, kas palīdzētu nodrošināt piemērotas veloinfrastruktūras ieviešanu pilsētā un kultūrvēstures mantojuma objektu apzināšanu, saglabāšanu un kopšanu.

Foruma dalībnieki pievēršas arī vides, apstādījumu un pilsētas dārziņu attīstībai. Pasākums ir pilsoniska, brīvprātīga pašiniciatīva, kas notiek bez ārēja sponsoru finansējuma, bez jebkādas saistības ar politiskajām partijām, un pārstāv tikai sabiedrības intereses.

Foruma priekšlikumi tiks detalizētāk izstrādāti un publiskoti četru nedēļu laikā pēc notikuma. Forumu organizē Rīgas Apkaimju alianse, kā arī biedrības “Pilsēta cilvēkiem”, “Lielo kapu draugi” un “Par kokiem Rīgā.”

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00

0 Komentāru