“Ja nedarām neko, mēs iedreifējam zombiju republikā,” Re:Baltica žurnāliste skubina politiķus rīkoties

3 komentāri

TV3 Ziņas sadarbībā ar pētnieciskās žurnālistikas centru “Re:Baltica” organizēja diskusiju ar politiķiem un ekspertiem par to, kāda būs Latvijas demogrāfiskā situācija pēc desmit gadiem.

Diskusijas dalībniece, “Re:Baltica” redaktore Sanita Jemberga, aicināja politiķus beidzot nevilcināties un pieņemt lēmumus un skaidri pateikt, kāda nākotne Latvijas iedzīvotājus sagaida. Politiķi nedrīkstētu vairs neko nedarīt, bet gan jāuzņem temps, reformējot dažādas sfēras.

 

Sanita Jemberga
“Re:Baltica” izpilddirektore

Ja mēs ejam Latvijas politikas klasiskajā virzienā, nedarām neko, bet vienkārši dreifējam ar domu, ka situācija pati sevi atrisinās, mēs iedreifējam zombiju republikā. Mēs arī strādāsim līdz kapa malai. Bet tad tā arī ir jāsaka iedzīvotājiem, ka pensijas vecums būs tāds, tāpēc ka mums ir jāuztur cilvēki, kas šeit dzīvo un ir veci. Bet tad tas arī ir jāpasaka. Mēs zinām, jūs ziniet, bet nē, nevar pieņemt lēmumus. Tā ir tā lielā problēma. Nevar pieņemt lēmumus par emigrāciju, zemo darbaspēku. Kāpēc nevar pieņemt šos lēmumus? Pensijas vecums būs tāds, darba tirgū ielaidīs nevis tos cilvēkus, bet šos. Skolas ir jāreformē daudz ātrāk, nekā mēs to darām. Jābūt trīs vai četrām lietām, kuras tiek nolemtas, kā svarīgākas un tad arī darīt.

Pilnu tiešraides ierakstu no diskusijas skaties šeit.

3 komentāri