“Ja aukstums maijā būs sinoptiķu solītie -7 grādi, te būs katastrofa!” pauž agronoms

4 komentāri
“Ja aukstums maijā būs sinoptiķu solītie -7 grādi, te būs katastrofa!” pauž agronoms
Foto: Monta Jakovela

Tuvākajās dienās Latviju pārņems aukstuma vilnis. TV3 Ziņas devās pie agronoma Aivara Upenieka, lai noskaidrotu, kā šāds laiks ietekmēs augus.

Agronoms uzskata, ka tā būs katastrofa, ja temperatūra būs zemāka nekā mīnus septiņi grādi. Viņš akcentē, ka ar visiem pieejamajiem līdzekļiem stādus varēs nosargāt maksimums līdz mīnus 6/7 grādiem, bet arī tad ne viss izdzīvos.

Aivars Upenieks saimnieko arī savā saimniecībā “Lepšas” Rundāles novadā. Viņš sniedz padomus, ko varētu darīt, lai pēc iespējas saglābtu dārzu. Agronoms iesaka zemenes klāt ar agroplēvēm, bet augļu kokus aptīt ar agroplēvi, apkārt izveidojot tādu kā bumbu. Var dārzos izmantot dūmu sveces, tas palīdzēs līdz mīnus 3 grādiem. Bet siltumnīcās, piemēram, var spaiņos dedzināt skaidas, tad sadūmos un būs siltāks.

Bet tomātiem vai maziem stādiem var virsū uzlikt spaini vai kartona kasti, tas par vairākiem grādiem noturēs siltumu.

Lietuvas sinoptiķi pirmdien izsludinājuši oranžo jeb otrās pakāpes brīdinājumu par gaidāmām postošām salnām visā valsts teritorijā.

Foto: dārza sagatavošana postošajam aukstumam

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Laika ziņas

TOP komentāri

 • iks
  0 0 0

  iks

  tās lielās platības ir domātas lielās siltumnīcas,bet uz lauka jādedzina egļu zari ,tiem lieli dūmi
 • iks
  0 0 0

  iks

  nu siltumnīcās var ienest kannas ar karstu ūdeni,bet lielās platībās var ar pagarinātājiem ielikt elektriskos sildītājus.Labāk patērēt elektrību ,nekā viss darbs un līdzekļi vējā .
 • darbaholiķis
  0 0 0

  darbaholiķis

  darbu dod tā plēve.. var uzlikt un pec paris h noņemt..! bezdarbība ir nāvējoša!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl