Ja aizliegs valkāt ”burkas”, būs jāizvairās no uzturēšanās sabiedriskās vietās, stāsta islāmā pārgājusi latviete

15 komentāri
Ja aizliegs valkāt ”burkas”, būs jāizvairās no uzturēšanās sabiedriskās vietās, stāsta islāmā pārgājusi latviete
Ekrānuzņēmums

Latviete Līga Legzdiņa jeb Fatima musulmaņu ticībā pārgājusi salīdzinoši nesen. Šobrīd viņa ar savu divus gadus veco dēlēnu dzīvo 90 kilometrus ārpus Rīgas, Zaubes pagastā. Tur sieviete jūtas droši, jo nav jāuztraucas par skatieniem, kas pilsētā tiek pievērsti viņas musulmaņu tērpam.

“Es domāju, ka debates par aizliegumu nēsāt seju aizsedzošu apģērbu ir aktualizējušās, jo Latvijas iedzīvotājiem ir bail no tā, ka Latvijai jāuzņem 250 bēgļi. Manuprāt, cilvēki ir norūpējušies par to, ka tas varētu mainīt Latvijas sabiedrību,” uzskata latviete.

Sieviete norāda, ka gadījumā, ja Latvija nolems aizliegt valkāt seju aizsedzošu apģērbu, viņas ģimene, iespējams, pārcelsies uz citu valsti.

“Mēs vēl neesam nolēmuši, ko darīt, mēs ceram, ka tas nenotiks. Viens risinājums būtu pārcelties uz citu valsti, bet to nevēlamies. Otrs variants būtu izvairīties no uzturēšanās sabiedriskajās vietās,” norāda latviete.

Fatima vēlētos, lai Latvijas sabiedrība kļūtu atsaucīgāka un izmantotu izdevību vairāk uzzināt par islāmu un saprast, kāpēc valkājam šādu apģērbu.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem šobrīd Latvijā ir tikai trīs sievietes, kuras ikdienā valkā tā saucamās burkas.

Latvijas amatpersonu vidū nav vienbalsības par šo jautājumu, tomēr valsts augstākā amatpersona, prezidents Raimonds Vējonis, norādījis, ka atbalsta sejas aizsedzošā tērpa aizliegšanu.