Komentāri

Latvijā turpinās pašvaldību vēlēšanu iepriekšējā balsošana.

Rīgā vakar visaktīvākie balsotāji bija Teikas apkaimē. Arī šodien 109. iecirknī Teikā vēlētāju netrūkst. Viņi pārsvarā norāda, ka ieradušies balsot pirms vēlēšanu dienas, jo rīt ir ieplānoti izbraukumi ārpus Rīgas. Kopumā iepriekšējās vēlēšanās visā Latvijā aktivitāte ir augstāka nekā pagājušajās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā.

Šodien iepriekšējā balsošana sākās pulksten 10.00 no rīta un turpināsies līdz pulksten 16.00. Vakar visaktīvākie iedzīvotāji bija Rīgā, kur nobalsoja kopumā gandrīz 8 procenti vēlētāju. Savukārt mazākā aktivitāte reģistrēta Latgalē – tur pie urnām līdz vakardienai devās nepilni trīsarpus procenti vēlētāju. Latvijā kopumā divās iepriekšējās balsošanas dienās vēlēšanās piedalījās vairāk nekā 5% vēlētāju.

 

Lidija Lasmane-Doroņina
bijusī politieslodzītā, vēlētāja

Ļoti svarīgi piedalīties. Tāpēc, ka mēs izvēlamies sev savu valdību. Un kādu mēs to esam izvēlējušies, tāda tā ir. Un, ja mums tas nepatīk, tad tas ir tāpēc, ka mēs neesam spējuši izvēlēties to labāko. Un tāpēc centīsimies.

 

Sigords Stradiņš
Rīgas 109. iecirkņa vadītājs

Mēs esam ļoti priecīgi, ka vēlētāji nāk, visu laiku nav brīžu, kad šeit neviena nav. Arī tas mani pārsteidz, ka vēlētāji ir ļoti organizēti, un, kā redziet, nav nekāda drūzmēšanās, ļoti ātri, ļoti raiti viss notiek.

Vēlēšanu dienā, rīt, visi vēlēšanu iecirkņi būs atvērti visu dienu – no pulksten septiņiem rītā līdz desmitiem vakarā.

Un šajās vēlēšanās jāņem vērā, ka katrs varēs nobalsot tikai savā iecirknī, līdzi ņemot pasi vai identifikācijas karti. Ar autovadītāja apliecību vēlēt nebūs iespējams.

Ja paziņojums nav saņemts vai ir nozaudēts, noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni var arī internetā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā vai pa tālruni 67049999, šodien tas strādā no pulksten 7.00 līdz 22.00.

Esot vēlēšanu iecirknī, no visām vēlēšanu zīmēm izvēlieties tikai vienu – tātad to kandidātu sarakstu, par kuru vēlaties balsot. Ar krustiņu jeb plusiņu “+” varat atzīmēt kandidātus, kurus īpaši atbalstāt. Ja kādu kandidātu īpaši neatbalstāt, jums ir tiesības viņu izsvītrot. Kopā Latvijā ir 955 vēlēšanu iecirkņi.

Lasi vēl