Izveidots 18 korumpētāko valstu saraksts starp attīstītajām valstīm; tevi tas pārsteigs…

1 komentārs
Izveidots 18 korumpētāko valstu saraksts starp attīstītajām valstīm; tevi tas pārsteigs…
LETA

Ik gadu Transparency International apkopo informāciju par pasaulē korumpētākajām valstīm, un šoreiz apkopotas 18 “attīstītajā pasaulē” jeb OECD dalībvalstis, kas ir visvairāk korumpētākas. Tostarp gan Īrija un Francija, gan Meksika, gan Igaunija…

18. vieta – Īrija.

18. vieta – Japāna. Gan Īrija, gan Japāna atzītas par vienlīdz korumpētām.

16. vieta – Čīle. Šī valsts ir viena no korumpētākajām starp OECD, taču viena no vismazāk korumpētajām valstīm Latīņamerikā. Čīlē ir mazāka korupcija nekā Brazīlijā, Venecuēlā un Paragvajā.

16. vieta – Igaunija. Jā, mūsu kaimiņvalstī situācija ir līdzīga kā Čīlē. Kā norāda Transparency International, nopelns tam ir prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa ieviestais plāns korupcijas novēršanai.

16. vieta – Francija. Pēdējo gadu laikā korupcijas līmenis Francijā ir samazinājies, un korupcijas sērga nav plaši izplatījusies, ziņo Transparency International.

13. vieta – Portugāle. Švakāk klājas šai siltajai Eiropas valstij, kurā pēdējos gados notikuši skaļi korupcijas skandāli – gan kukuļošana, gan naudas atmazgāšana.

12. vieta – Polija. Šī ir viena no viskorumpētākajām OECD valstīm.

11. vieta – Izraēla. Šīs valsts bijušais premjers atzīts par vainīgu vairāk nekā 150 tūkstošu eiro kukuļa ņemšanā.

10. vieta – Slovēnija. Skandāli un tautas protesti pret korupciju nav nekas jauns šai valstij.

9. vieta – Spānija. Nesen 24 cilvēki arestēti saistībā ar korupciju. Kukuļņemšanas skandālā izskanējis arī bijušā premjerministra vārds.

8. vieta – Čehija. Eiropas siltās dienvidu valstis un Austrumeiropas valstis, šķiet, gozējās neglaimojošā topa desmitniekā.

8. vieta – Dienvidkoreja. Taču Eiropas valstu pulciņam piebiedrojas arī šī Āzijas valsts, kurā korupcija atzīta par vienu no lielākajām problēmām saskaņā ar pētījuma autoru apkopoto informāciju.

6. vieta – Ungārija. Esam atpakaļ Austrumeiropā! 92% šīs valsts iedzīvotāju uzskata, ka ir normāli dot “aploksnes” ārstiem un ķirurgiem par darbu.

6. vieta – Slovākija. Tāpat kā daudzviet citur Austrumeiropā, arī šeit kukuļdošana un kukuļņemšana nav nekas jauns.

4. vieta – Grieķija. Šajā valstī izplatīts ir “fakelaki” jeb kukuļa došana, lai saņemtu labāku pakalpojumu.

3. vieta – Itālija. Korupcija bieži tiek saistīta ar Itālijas bijušo premjerministru Silvio Berluskoni.

2. vieta – Turcija. Šī valsts spējusi no “godpilnās” otrās vietas izdzīt laukā Eiropas valstis. Viens no skaļākajiem skandāliem saistāms ar valstij piederošu banku.

1. vieta – Meksika. Šī atzīta par viskorumpētāko valsti starp attīstītajām valstīm!

Ar to arī tops ir noslēdzies!

Atgādināsim, ka Latvija pavisam nesen iestājās OECD.

Pēc trīs gadu aktīvām tehniskām sarunām 2016. gada 11. maijā Latvija saņēma oficiālu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) uzaicinājumu kļūt par pilntiesīgu organizācijas 35. dalībvalsti. Latvijas pievienošanās līgums OECD tika parakstīts 2016. gada 2. jūnijā Parīzē (Francijā).

1 komentārs