Izveidota mājaslapa, kas ļauj “pārlēkt” iespaidīgajām rindām pie ārstiem

7 komentāri
Izveidota mājaslapa, kas ļauj “pārlēkt” iespaidīgajām rindām pie ārstiem
Foto: LETA, Ieva Leiniša

Sākot ar trešdienu, no rindas pie ārsta var mēģināt izvairīties. Veselības ministrijas (VM) izveidotajā mājaslapā var ērti un ātri noskaidrot, pie kura ārsta jebkurā Latvijas reģionā var tikt vizītē visātrāk.

Mājaslapā “rindapiearsta.lv” var sameklēt ārstu konkrētā Latvijas reģionā un noskaidrot, kurā ārstniecības iestādē ir vismazākās rindas. Iepriekšējā versija atgādināja pinķerīgu “Excel” tabulu, šī ir krietni vienkāršāka versija.

VM cer, ka līdz ar šo mājaslapu krietni samazināsies rindas pie speciālistiem. Pacientam ir iespēja izvērtēt pašam, kura slimnīca tuvāka vai kurā mazākas rindas.

Ja ailītē redzama nulle, tas nozīmē, ka rinda pie ārsta ir līdz 5 dienām. Mājaslapu ērti izmantot arī viedtālrunī.

Anda Čakša
veselības ministre (ZZS)

Telefonā vēl viena priekšrocība: zvans uz reģistratūru, uzreiz varat piezvanīt un pierakstīties rindā, noskaidrot, kur ārstniecības iestāde atrodas.

“Te galvenais lietotājs ir iedzīvotājs. Informācija ir pārskatāma, no īsākās rindas uz garāko. Ļoti pārdomāta filtru sistēma, kas ļauj tikt līdz pakalpojumam,” norāda Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktores vietnieks Edgars Labsvīrs.

Ministre vēl uzsvēra, – lai mazinātu rindas pie ārstiem, pēdējos divos gados tērēti vairāki miljoni eiro. Tomēr vēl aizvien pie daudziem speciālistiem rindas ir pamatīgas. Tā, piemēram, Latgalē nav neviena ģenētiķa, rindas pie zobu higiēnista svārstās no 5 līdz 210 dienām. Ehokardiogrāfa vizīti Kurzemē var veikt 5 dienu laikā vai gaidīt rindā 210 dienas, lai tiktu pie ekspertiem Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Jaunais rīks patlaban ir testa režīmā, tāpēc NVD pārstāvis aicināja iedzīvotājus, atklājot neprecizitātes, sazināties un informēt par tām dienestu. Pagaidām gan nekādas kļūdas neesot atrastas.

TOP komentāri

 • Amanda Lasmane
 • Harijs Freimanis
 • 😛
  +5 +5 0

  😛

  Lai tā Rīga iet d...t!
  Un vēl kāpēc man jāzvanās uz reģistratūrām, ja es varu ieiet poliklīnikas mājas lapā un piereģistrēties un man pazvana no poliklīnikas un vienojamies pa laiku

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl