7 komentāri

Sākot ar trešdienu, no rindas pie ārsta var mēģināt izvairīties. Veselības ministrijas (VM) izveidotajā mājaslapā var ērti un ātri noskaidrot, pie kura ārsta jebkurā Latvijas reģionā var tikt vizītē visātrāk.

Mājaslapā “rindapiearsta.lv” var sameklēt ārstu konkrētā Latvijas reģionā un noskaidrot, kurā ārstniecības iestādē ir vismazākās rindas. Iepriekšējā versija atgādināja pinķerīgu “Excel” tabulu, šī ir krietni vienkāršāka versija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VM cer, ka līdz ar šo mājaslapu krietni samazināsies rindas pie speciālistiem. Pacientam ir iespēja izvērtēt pašam, kura slimnīca tuvāka vai kurā mazākas rindas.

Ja ailītē redzama nulle, tas nozīmē, ka rinda pie ārsta ir līdz 5 dienām. Mājaslapu ērti izmantot arī viedtālrunī.

Anda Čakša
veselības ministre (ZZS)

Telefonā vēl viena priekšrocība: zvans uz reģistratūru, uzreiz varat piezvanīt un pierakstīties rindā, noskaidrot, kur ārstniecības iestāde atrodas.

“Te galvenais lietotājs ir iedzīvotājs. Informācija ir pārskatāma, no īsākās rindas uz garāko. Ļoti pārdomāta filtru sistēma, kas ļauj tikt līdz pakalpojumam,” norāda Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktores vietnieks Edgars Labsvīrs.

Ministre vēl uzsvēra, – lai mazinātu rindas pie ārstiem, pēdējos divos gados tērēti vairāki miljoni eiro. Tomēr vēl aizvien pie daudziem speciālistiem rindas ir pamatīgas. Tā, piemēram, Latgalē nav neviena ģenētiķa, rindas pie zobu higiēnista svārstās no 5 līdz 210 dienām. Ehokardiogrāfa vizīti Kurzemē var veikt 5 dienu laikā vai gaidīt rindā 210 dienas, lai tiktu pie ekspertiem Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Jaunais rīks patlaban ir testa režīmā, tāpēc NVD pārstāvis aicināja iedzīvotājus, atklājot neprecizitātes, sazināties un informēt par tām dienestu. Pagaidām gan nekādas kļūdas neesot atrastas.

TOP komentāri

 • Amanda Lasmane
 • Harijs Freimanis
 • 😛
  +5 +5 0

  😛

  Lai tā Rīga iet d...t!
  Un vēl kāpēc man jāzvanās uz reģistratūrām, ja es varu ieiet poliklīnikas mājas lapā un piereģistrēties un man pazvana no poliklīnikas un vienojamies pa laiku

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl