Izveidota īsfilmu sērija par diskrimināciju Latvijā

Komentāri

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Jura Podnieka studiju izveidojis video īsfilmu sēriju 7 stāsti par mums, kuri atklāj nepatīkamu Latvijas sabiedrības īpašību – neiecietību.

Video stāstu autori to sauc par ielaistu slimību, kura ik pa brīdim saasinās. Pašlaik, runājot par bēgļiem, piedzīvojam kārtējo saasinājumu. Sabiedrībā populāri cilvēki aicina katru pārdomāt savu attieksmi pret apkārtējiem un pašiem pret sevi.

Septiņās aptuveni piecu minūšu garās īsfilmās izspēlēti pasaulē un arī Latvijā visbiežāk sastopamie diskriminācijas veidi.

Proti, etniskā, reliģiskā, dzimumu, invaliditātes, vecuma, seksuālās orientācijas. Katrā īsfilmā atspoguļots reāls diskriminācijas gadījums. Seksuālo minoritāšu tiesību aizstāve Evita Goša ir nobažījusies, ka šī neiecietība kādu brīdi var pārvērsties reālā vardarbībā.

Sabiedrības integrācijas fondā diskrimināciju un neiecietību sauc par slimību. Kura ik pa brīdim saasinās. Tagad piedzīvojam kārtējo saasinājumu bēgļu kontekstā.

Īsfilmu veidotāji aicina katru pārdomāt savu attieksmi pret apkārtējiem un pašiem pret sevi. Video bez maksas var noskatīties internetā, sociālajos tīklos. Tās radīs arī pirms filmām kinoteātros.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl