Komentāri

Latvijā ir kritiski augsts bērnu traumatisma un mirstības līmenis ārējo cēloņu dēļ. LNT uzsāktās iniciatīvas #SvešuBērnuNav laikā tiek uzklausīti arī vairāki pieredzes stāsti par bērnu drošību.

Grietai ir 10 mēneši, un viņa šobrīd ļoti aktīvi vēlas izzināt pasauli. Mamma Rūta mēģina viņai piedāvāt dažādu veidu atrakcijas, kas ir piemērotas meitiņas vecumam, taču Grieta kā jau visi bērni šajā vecumā grib aptaustīt un pamēģināt uz zoba visu, kas atrodas viņas tuvumā.

Istabās, kur Grieta uzturas visbiežāk, tika iegādāti bērnu kontaktu aizsargi. Rūta pat zina tos kontaktus, kurus meitiņai kārojas aiztikt visbiežāk. Šie aizsargi noteikti palīdzēja, stāsta Grietas mamma. Mūsdienās ir vieglāk pielāgot savu mājokli, lai tas būtu drošs mazam bērnam.

Internetā tik elementāri atrast, kā izveidot bērnam drošu māju, tā nav Ķīnas ābece. Jābūt elementāri spējīgam darboties ar internetu, lai atrastu, ko darīt. Tur viss ir uzskaitīts, visi piemēri.

Grieta tiek klāt neiedomājamām vietām, saka Rūta, tāpēc tomēr labākais risinājums – būt meitiņai klāt visu laiku. Viņa arī nekad nenosoda tos vecākus, kam ir notikusi ar bērnu kāda nelaime.

“Tu nevari nevienu brīdi domāt: “Ak, Dievs, ko viņi darīja? Kā viņi neredzēja? Ar mani tas nenotiks!” jo tu nekad nezini, kas ar tevi var notikt, jo tās ir sekundes. Tas cilvēciņš ir spējīgāks, nekā kāds spēj iedomāties. Tādēļ nekas nestrādā drošības ziņā labāk par 100% vecāku klātbūtni,” norāda māmiņa.

Lasi vēl